| Regulamin | Kontakt |

Nowe mieszkanie WrocławNowe mieszkania Wrocław

Jeżeli chcemy zakupić nowe mieszkanie lub domek jednorodzinny, to w obecnej chwili jest odpowiedni moment, ponieważ na rynku nieruchomości mieszkaniowych, w związku z przedłużającą się nadpodażą, ceny nowych mieszkań za metr kwadratowy spadają. Jest to wyjątkowo sprzyjający moment, który pozwala na spokojny zakup mieszkania czy domu, ponieważ można przebierać w ofertach a także negocjować ceny zakupu. Jedną z podstawowych decyzji, którą musi podjąć potencjalny nabywca nieruchomości, to wybór rodzaju  mieszkania i miejsca zamieszkania.

Decyzja taka powinna być  poprzedzona wnikliwą analizą i porównaniem wielu ofert. W zależności od preferencji kupującego decyzja może dotyczyć zakupu nowego mieszkania w bloku lub domu jednorodzinnego. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania jedno- dwu- i trzypokojowe o wielkości 40-60 m2, które często są tak zaprojektowane, że nabywca może je dostosować do własnych potrzeb i wymagań.

 

Równie ciekawe oferty są związane z zakupem domu. Zakupu taniego nowego mieszkania we Wrocławiu lub domu nie należy nigdy dokonywać w pośpiechu. Jest to najczęściej poważna inwestycja finansowa związana z zainwestowaniem posiadanych oszczędności własnych a także ze zobowiązaniami wobec banków w związku z zaciągniętym kredytem. Dokonując zakupu mieszkania lub domu nabywca może polegać na własnym doświadczeniu lub skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Współpraca nabywcy z pośrednikiem daje większą gwarancję bezpieczeństwa transakcji i pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu.

Zalety kupna nowego mieszkania

Nowe mieszkanie - zalety kupnaKupując nowszy lokal mieszkalny mamy raczej do czynienia z rynkiem pierwotnym a to oznacza, że nabywca będzie pierwszym właścicielem lokum. Stwarza to większą szansę wyboru najlepszej oferty cenowej oraz pozwala  na odpowiednie dostosowanie mieszkania pod indywidualne wymagania nabywcy.

Zalet nowego budownictwa jest więcej, do najważniejszych można zaliczyć:

Nowe mieszkanie czy dom?

    Decyzja o zakupie lokum jest zapewne jedną z najtrudniejszych decyzji jaką musi podjąć klient. Zakupić mieszkanie w bloku, w zabudowie szeregowej czy też wolno stojący dom, to dylemat na, który  musi sobie odpowiedzieć każdy nabywca. Decyzja taka zwykle jest uzależniona od bardzo wielu czynników, w tym przede wszystkim od możliwości finansowych. Zarówno mieszkanie w kamienicy, jak i w wolno stojącym domu posiada swoje dobre i złe strony. Wielu stojących przed problemem zakupu mieszkania musi dokonać wyboru - gdzie chce mieszkać. Niejeden chciałby mieszkać we własnym domu z tarasem, ogródkiem, podwórkiem i garażem. Niestety marzenia co do własnego lokum, a przede wszystkim mieszkania z ogródkiem, muszą być zweryfikowane przez możliwości finansowe, które często weryfikują te pierwsze założenia. Myśląc o zamieszkaniu we własnym domu, pierwsze co to musimy mieć działkę.

Na wrocławskim rynku nieruchomości już od kilku lat można zaobserwować nadpodaż działek pod budownictwo jednorodzinne. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się działki budowlane położone na obszarach objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przy dobrych drogach dojazdowych, z mediami przy ich granicy. Atrakcyjnie położona działka budowlana we Wrocławiu to niemały wydatek, przykładowo - działka położona w dzielnicy Wrocław-Krzyki o powierzchni około 850 m2 to wydatek rzędu 190 tys. zł. Oczywiście ceny działek za m2 są uzależnione od miejsca ich położenia, stopnia uzbrojenia i wynoszą od 200 do 1000 i więcej zł/m2. Nowo wybudowany dom w tych okolicach, zależnie od wielkości, lokalizacji i wyposażenia można nabyć za kwotę od 280 tys. zł do ponad 600 tys. zł. Nowe mieszkanie w budynku o zabudowie szeregowej bez garażu - 2 pokoje II piętro - 260 tys. zł. Podane wielkości i kwoty są podane jako wielkości orientacyjne. Dokonując pewnego porównania widać, że kupujący ma poważny dylemat co wybrać: mieszkanie w wielkiej płycie czy dom jednorodzinny

Nowe mieszkanie w blokuNowe mieszkania w bloku

Kupno mieszkania we Wrocławiu w nowo wybudowanym bloku związane jest z zakupem na rynku pierwotnym. W każdym takim przypadku jest to lokal świeżo wybudowany lub w trakcie budowy. Klienci zainteresowani takim zakupem, dokonują go jeszcze na etapie planowania lub w trakcie realizacji inwestycji, poprzez podpisanie stosownej umowy najczęściej ze zweryfikowanym deweloperem, w oparciu o przedstawioną wizualizację - prospekt informacyjny, w formie aktu notarialnego.

Obowiązująca od 29 kwietnia 2012r. ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz. U z 2011r. nr 232, poz. 1377), minimalizuje ryzyko związane z nabyciem nowego mieszkania od dewelopera.

Zalety:
Do zalet zakupu nowoczesnego mieszkania od dewelopera można aktualnie zaliczyć duże zróżnicowanie dostępnych lokali tak pod względem lokalizacji, jak i ich metrażu a także rozmieszczenia pomieszczeń, w związku ze znacznym zwiększeniem podaży nad popytem. Warto tu  też wspomnieć o możliwości współdecydowania o ilości i rozkładzie pomieszczeń oraz możliwości negocjacji ceny sprzedaży jaką oferują deweloperzy. Ponadto mieszkania w budowanych ostatnio budynkach odznaczają się wysokim standardem, również otoczenie wokół budynku często jest ciekawie zagospodarowane i wyposażone w parkingi. Zauważyć można także różnice w wyglądzie samych budynków, mają one estetyczny wygląd zewnętrzny, nie robią jak wcześniej przytłaczającego wrażenia. Poza tym zmieniła się tendencja i odstąpiono od budowy wysokich wielopiętrowych i długich bloków na rzecz mniejszych, podobnych do kamienic.

Wady:

Pomimo wysokich cen mieszkań nowych, nabywców nie brakuje, jeśli ktoś dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, szczęśliwym posiadaczem pięknego mieszkania pod klucz stać się może w stosunkowo krótkim czasie. Wbrew pozorom zapotrzebowanie na tego rodzaju nieruchomości jest bardzo duże, ponieważ nie brakuje chętnych, którzy po prostu lubią życie w bloku i wcale nie mają chęci na zamieszkanie w wolno stojącym domu. Ponadto trzeba zwrócić także uwagę na fakt, że koszty utrzymania obiektu rozkładają się na wszystkich mieszkańców budynku. Podobnie wszelkie sprawy związane z przeglądami, naprawami, utrzymaniem porządku na terenie obiektu i wokół niego, dbanie o tereny zielone, parkingi itp. należą do zakresu obowiązków administratora.

Nowe mieszkania w domu jednorodzinnym

Nowe mieszkanie w domu jednorodzinnym we WrocławiuMieszkanie w nowym domu jednorodzinnym, to ciekawa propozycja dla ceniących sobie wygody i niezależność a jednocześnie posiadających zasobny portfel. Domy jednorodzinne to propozycja dla rodzin, dla których przestrzeń i swoboda jest wyjątkowo ważna. Nowe domy we Wrocławiu położone są raczej z dala od centrum miasta, przeważnie na jego obrzeżach, jedni uważają to za wadę - dla innych jest to zaletą. Nie mniej istotne jest także to, w jaki sposób prezentuje się otoczenie domu. Ono właśnie stanowi wizytówkę całej posesji,  pozwala na  wyrobieniu określonej opinii o jej właścicielu  i często podnosi jego prestiż w środowisku. Właściciele takich domów niewątpliwie mają wiele powodów do zadowolenia, składa się na to ogromny komfort a głównie spora przestrzeń i powierzchnia mieszkalna w porównaniu do mieszkań na tak zwanych blokowiskach.                           

Warto także zaznaczyć że, kupując nieruchomość, stajemy się jej właścicielem  i swobodnie możemy nią dysponować oraz zbywać swoje prawa własności. Poza tym taka nieruchomość to także przeważnie całkiem spory kapitał.

Zalety posiadania domu jednorodzinnego

Wielką zaletą jest fakt, że właściciel może go urządzić według osobistych potrzeb i według własnego projektu. Istnieje zatem możliwość na jej zagospodarowanie zgodnie z własnym upodobaniem, można urządzić odpowiednio zaaranżowany ogródek, tereny zielone, miejsce do grillowania i wypoczynku. Istnieje możliwość wybudowania fontanny lub oczka wodnego.

Taki układ stwarza poczucie komfortu i pozwala na efektywny wypoczynek oraz pozwala na przyjemne przebywanie w miejscu, które sami stworzyliśmy. Jest gdzie przyjemnie spędzić wolny czas także w przypadku zaproszenia znajomych na grilla, obiad, kawę bądź drinka. Jest także miejsce na parking dla samochodu i garaż.

Do zalet nowych domów jednorodzinnych niewątpliwie można zaliczyć prywatność, swobodę, oraz zdecydowaną przestrzeń, która pozwala odczuć luksus oraz komfort mieszkania w domu wolnostojącym. Posiadanie takiej nieruchomości to także prestiż społeczny, to też jakaś stabilizacja. Taka sytuacja prawna pozwala również na jej zbycie w każdej chwili, w przypadku gdy uznamy, że z jakichś powodów  nieruchomość przestaje nam odpowiadać.

Wady posiadania nowego domu jednorodzinnego

Będąc szczęśliwym posiadaczem domu jednorodzinnego, oprócz przyjemnych cech takiego stanu rzeczy są też mniej przyjemne. Jako gospodarz i jednocześnie administrator posiadłości, ciążą na właścicielu wszystkie związane z tym obowiązki. Do ważniejszych można zaliczyć:

Jak urządzić nowe mieszkanie?

Jak urządzić nowe mieszkanieUrządzając nowe mieszkania we Wrocławiu, czy też nowo wybudowany dom, rozważamy po kolei jak wyposażyć i urządzić poszczególne pomieszczenia. Mając swoje upragnione lokum każdy marzy, aby to mieszkanie było wyjątkowe, miało swój klimat i było funkcjonalne.  Aranżując wnętrza, trzeba pamiętać o tych, którzy będą w nich żyli. Najpierw trzeba stworzyć miejsce dla ludzi, a dopiero potem ustawiać meble i sprzęty. Dlatego też na samym początku należy sobie zadać pytanie, w jakim stylu chcemy urządzić nasze cztery kąty? Do wyboru jest wiele możliwości, może to być styl klasyczny, nowoczesny lub retro, ale także można poszczególne style odpowiednio łączyć np. styl klasyczno-nowoczesny.

Jeżeli uporamy się z tym problemem i ustalimy rodzaj  stylu to połowa sukcesu, pozostają  zakupy, które już pójdą nam o wiele łatwiej. Będziemy już wiedzieć, jakiego rodzaju dodatki zakupić. Urządzanie własnego mieszkania to fantastyczna sprawa ale jednocześnie kosztowna. Zatem bardzo ważną kwestią determinującą dalsze poczynania jest budżet. Należy wstępnie ustalić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na wyposażenie. Podstawową zasadą jest umiar i wyczucie smaku, połączone z nowymi trendami. Przede wszystkim należy dobrze rozplanować przestrzeń, sporządzić plan mieszkania i spróbować tak podzielić pomieszczenia, aby wykorzystać je najefektywniej.

Należ przyjąć, że na wykończenie nowego mieszkania trzeba wydać średnio około 65-75 tys. złotych w zależności od metrażu i rodzaju wyposażenia.

Poważniejsze problemy związane z urządzaniem mieszkania dotyczą sposobu wykończenia ścian i sufitu (farba, tapety, korek, struktura, glazura) oraz wyboru:

Podłogi
W zależności od rodzaju wykończenia deweloperskiego, musimy ustalić jaki rodzaj podłóg chcemy położyć w poszczególnych pokojach, w przedpokoju, kuchni i łazience.

Odnośnie pokoi należy rozważyć, czy położyć podłogę z desek, czy też panele podłogowe - takie rozwiązania stosowane są właśnie najczęściej. Podłoga wykonana z desek jest oryginalna, trwała i posłuży przez długie lata, jednak takie rozwiązanie jest bardzo kosztowna, w porównaniu chociażby do położenia na podłodze paneli. W przedpokoju i łazience przeważnie stosowana jest terakota.

Meble
Podczas wyboru mebli należy się kierować przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością ale także należy je tak dobrać aby swoim wyglądem pasowały do wcześniejszych ustaleń i założeń, a jednocześnie wytrzymały wiele lat użytkowania. Od umiejętnego wyboru mebli zależy bardzo wiele, w dużym stopniu to meble rzutować będą na jego ogólną prezencję oraz wystrój. Meble można zakupić w sklepie meblowym, zlecić ich wykonanie stolarzowi. Czasami ciekawe tzw. perełki możemy spotkać także w komisie. Orientacyjnie można przyjąć, że na umeblowanie nowych mieszkań w zależności od ich wielkości oraz rodzaju mebli, trzeba przeznaczyć kwotę około od 40 do110 tys. zł.

Oświetlenie
Oświetlenie jest także bardzo ważnym elementem wystroju mieszkania, pełni ono funkcję użytkową ale także wpływa znacząco na klimat wnętrza. W zależności od upodobań i potrzeb lokatorów można dobrać różne źródła światła. Obecnie na rynku mamy wiele możliwości dobrania ciekawych opraw oświetleniowych, możemy zastosować także różne źródła światła tj. znane powszechnie żarówki, świetlówki, halogeny, lub modne ostatnio oświetlenie LED.

Rozwiązanie problemu z aranżacją nowego mieszkania  

Jeżeli nabywca ma problem z urządzeniem swojego lokum, wskazane jest skorzystanie z  pomocy specjalisty w zakresie profesjonalnego projektowania wnętrz. Architekt pomoże nam urządzić mieszkanie zgodnie z pewnymi ogólnymi zasadami estetycznymi i modnymi trendami oraz naszymi sugestiami. Projekt taki będzie można obejrzeć w formie sporządzonej wizualizacji i na jej podstawie wybrać najbliższą naszym własnym gustom.

Koszt utrzymania mieszkania

Koszty utrzymania mieszkaniaKupując nowe mieszkanie należy także oszacować wysokość kosztów niezbędnych do jego utrzymania lub do utrzymania domu jednorodzinnego. Na całkowity koszt składają się głównie:

Koszt utrzymania nowego mieszkania w bloku

Jednym z podstawowych kosztów jakie ponosi lokator jest czynsz, który jest płacony administratorowi budynku. Do tego należy doliczyć kwoty za zużycie wody, energii elektrycznej i gazu. Miesięczna wysokość opłat układa się zazwyczaj na poziomie 300-700 zł. Wysokość tych opłat zależy od wielkości mieszkania i ilości zużycia wymienionych wyżej składników zmiennych, na który duży wpływ ma sam lokator. Pewnym uniwersalnym wskaźnikiem, którym można się posłużyć przy szacowaniu czynszu jest koszt za 1 m2, który najczęściej zawiera się w przedziale od 7zł – 10 zł/m2.

inwestycje mieszkaniowe Wrocław

Koszt  utrzymania nowego domu jednorodzinnego

Całkowite koszty związane utrzymaniem domu jednorodzinnego spoczywają na jego właścicielu. Koszty te obejmują:

Szacunkowe miesięczne koszty utrzymania nowego domu wynoszą: ogrzewanie 270 zł, media 199 zł, podatek 33 zł, ubezpieczenie około 200 zł – razem około 700 zł.

Porównując miesięczny koszt utrzymania nowego mieszkania w mieście i domu jednorodzinnego można stwierdzić, że koszty te są aktualnie porównywalne