| Regulamin | Kontakt |

Kamienica WrocławKamienice we Wrocławiu

Mimo, że aż siedemdziesiąt procent wrocławskiej architektury zostało zrównane z ziemią podczas drugiej wojny światowej to na pewno każdy kto chociaż raz przespacerował się ulicami Wrocławia zwrócił uwagę na jego piękne, zabytkowe budowle.

Tylko nieznaczna ich część przetrwała wojnę w dobrym stanie. Większość zniszczonych budynków została odrestaurowana lub przeprowadzono ich kapitalny remont. Kamienice, które miały szczególne znaczenie historyczne lub dużą wartość zabytkową, a nie nadawały się do remontu zostały całkowicie odbudowane. Dzięki tym działaniom Wrocław może obecnie pochwalić się około ośmioma tysiącami kamienic. Najstarsze z nich zostały wzniesione w czasach średniowiecza i renesansu. Szczególnie w centrum i dookoła rynku można również spotkać kamienice z okresu baroku, klasycyzmu, secesji czy modernizmu. Na dzień dzisiejszy większość z nich pełni funkcje mieszkalne, komercyjne lub służy miastu. W kilku z nich utworzono muzea i antykwariaty.


Mieszkanie w kamienicy Wrocław

Mieszkanie w kamienicy Wrocław

Podjęcie decyzji związanej z kupnem mieszkania w kamienicy jest poważną decyzją, związaną z wyborem właściwego lokalu i jego położenia.  Często ważnymi czynnikami są cena i lokalizacja ale także ważne decyzje dotyczą wyboru mieszkania pod kątem jego nowoczesności, dotyczy to głównie ustalenia  czy ma to być mieszkanie w  nowym czy starym budownictwie. Niejednokrotnie okazuje się często, że to co nowe nie zawsze jest najlepsze a mieszkania w starym budownictwie oprócz pewnych wad  mają także swoje zalety. Mieszkania w kamienicy we Wrocławiu stanowią jedną z możliwych alternatyw pozyskania własnego lokum.

W ofercie rynku wtórnego można znaleźć sporą pulę mieszkań w kamienicach. Przestronne i praktycznie rozmieszczone pomieszczenia są dobrym pomysłem także dla rodzin z dziećmi. Są to często mieszkania w dobrym standardzie, po modernizacji, wyposażone we współczesne systemy ogrzewania. Ponadto stwarzają większe możliwości  jeżeli chodzi o urządzenie wnętrz, wiele rzeczy można zmieniać, udoskonalać, przerobić, zmodyfikować. Mieszkania w kamienicach są dostępne za niższą cenę za metr kwadratowy niż w nowym budownictwie. Kamienicą najczęściej zarządza wspólnota mieszkaniowa, która może podejmować ważkie decyzje dotyczące modernizacji, remontów, zagospodarowania terenów zielonych czy miejsc parkingowych.

Zalety mieszkań w kamienicy

    Zalety mieszkania w kamienicy we Wrocławiu
  • możliwość zakupienia lokalu za dużo niższą cenę w starym budynku, które często pozwala na stworzenie wygodniejszych  warunków życia niż w nowoczesnym lokalu.
  • większy komfort powierzchniowy, przestronne i wysokie pokoje; obszerna kuchnia; łazienka, pomieszczenia na urządzenie garderoby, balkon lub taras.
  • kamienice zlokalizowane są w centrum, w rynku lub w pobliżu centrum miasta, z pełnym zapleczem handlowo-usługowym, w pobliżu szkół, przystanków autobusowych i tramwajowych,
  • ułatwiony dostęp do miejsca pracy, sklepów, restauracji itp.
  • lokalizacja  może mieć wpływ na korzyści finansowe w przypadku najmu. Większość osób zamieszczających oferty w typu - mieszkania do wynajęcia Wrocław - szuka lokali w centrum.
  • na kamienicę w centrum łatwiej znaleźć kupca, w przypadku sprzedaży.

Stan techniczny kamienic:

Aby zakup spełnił zakładane oczekiwania kupującego, należy po dokonaniu oglądu zwrócić szczególną uwagę na  stan techniczny kamienicy, ustalić czy jest ona remontowana lub czy była w ostatnim okresie. Zły stan techniczny będzie oznaczał konieczność przeprowadzenia remontu. Może to stanowić podstawę do negocjacji ceny zakupu. Zapoznać się ze stanem prawnym, kamienica musi mieć uporządkowaną sytuację prawną z właściwym wpisem w księdze wieczystej.

Ceny mieszkań w kamienicy

Ceny kamienic i mieszkań w kamienicach we WrocławiuNie jest tajemnicą, że na cenę mieszkania zarówno w starym jak i w nowym budownictwie, duży wpływ ma lokalizacja. W wypadku mieszkań w kamienicy ogromnie ważny jest także rok budowy i stan budynku czyli przebyte remonty.  Analiza licznych ofert sprzedaży mieszkań w kamienicy we Wrocławiu pokazuje dosyć dużą rozpiętość cenową. Panuje przekonanie, że za cenę kawalerki zakupionej u dewelopera w nowym budownictwie można kupić trzy lub czteropokojowe mieszkanie w starym budownictwie. Zależy to głównie od standardu lokalu. Wydają się one atrakcyjne, zwłaszcza obecnie, gdy tanie kredyty mieszkaniowe Wrocław stały się trudno dostępne.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy

Bezsprzeczną zaletą mieszkań w kamienicach jest dużo większy komfort powierzchniowy w  porównaniu z mieszkaniami deweloperskimi czy w bloku.  Zwolennicy mieszkań w  kamienicach  cenią także specyficzny urok niepowtarzalnego wystroju mieszkań.

Takie Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy we Wrocławiunieruchomości ze względu na położenie w centralnych punktach miasta to także dobra inwestycja. Można w nich mieszkać ale także wynająć lub zagospodarować na biuro, studio fotograficzne czy pracownię.

Można je także ze względu na  położone w dobrej lokalizacji zawsze łatwiej wynająć lub zbyć, ponieważ w pełni rozwinięta  infrastruktura dookoła pozwala na załatwianie różnych spraw w pobliżu miejsca zamieszkania i nie traci się czasu na dojazdy.

Trendy na rynku wskazują, że budownictwo z wielkiej płyty odchodzi w przeszłość a  kamienice mają przed sobą przyszłość.  Jest to mocnym atutem i sprawia, że lokale w starych kamienicach są łakomym kąskiem podobnie jak rzadko spotykane prawdziwe apartamenty.