| Regulamin | Kontakt |

Tanie i nowe domy WrocławTanie i nowe domy Wrocław

Podejmując decyzję dotyczącą zakupienia domu, klient spotyka się z wieloma poważnymi problemami. Wybór odpowiedniego domu też nie jest prosty, ponieważ już na wstępie należy przeanalizować wiele ważnych kwestii, określić swoje upodobania, ustalić co jest ważne np. przestrzeń, wygoda, porządek, estetyka i ustalić hierarchię wartości. Dom można wybudować lub zakupić gotowy, może to być nowy dom lub do remontu. Kupno domu we Wrocławiu to też spory wydatek, dlatego też powinno być jak najbardziej przemyślaną decyzją. Funkcje domu spełnia wiele budynków, mogą to być zarówno domy jednorodzinne jak i wielorodzinne, parterowe lub z poddaszem, o prostej surowej konstrukcji ale także o nowoczesnej konstrukcji, z dachem płaskim, dwuspadowym lub wielospadowym. Zgodnie z panującymi obecnie trendami, budowane nowe domy charakteryzują się prostą klasyczną bryłą, nieskomplikowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi łączącymi funkcjonalność z estetyką, aczkolwiek spotkać też można inne ciekawe projekty.

W obecnej dobie, na giełdzie nieruchomości Wrocław występuje wiele odmian nowoczesnych domów mieszkalnych.

Rodzaje domów

Dom kojarzy się przeważnie z budynkiem mieszkalnym,  który może być zbudowany jako dom jednorodzinny, wielorodzinny.

Dom JednorodzinnyDomy jednorodzinne

Domy takie mogą być budowane w różnych  stylach i odmianach. Mogą być parterowe, parterowe z użytkowym poddaszem lub jednopiętrowe, z dachem płaskim, dwuspadowym lub wielospadowym, podpiwniczone z garażem itp. Mogą występować także w różnej zabudowie, często wyróżniają się atrakcyjną bryłą w stylu klasycznym lub o nowoczesnych akcentach architektonicznych.

Dom jednorodzinny  wolnostojący

to rodzaj domu, który jest najczęściej wybierany przez klientów lubiących spokój, wygody i niezależność. Ponadto wolnostojący budynek pozwala na właściwe i pełne nasłonecznienie działki budowlanej a także zapewnia odpowiednie oświetlenie  poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych. Przy takim budynku jest często dużo wolnej przestrzeni, którą można zgodnie z indywidualnymi potrzebami urządzić i zagospodarować. Wokół domu często jest ogródek, który stwarza możliwości i warunki do systematycznego wypoczynku i bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Istotną zaletą  wolnostojącego domu jest komfort związany z niezależnością, położeniem i wielkością działki. Cena takiego domu we Wrocławiu - zależnie od jego wielkości, położenia i wykończenia wynosi około 780 tys. zł. Przeglądaj mieszkania na sprzedaż Wrocław.

Dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej

Cechą charakterystyczną takiej zabudowy jest połączenie dwóch takich samych domów, które stykają się jedną ścianą, pozostałe elementy architektoniczne mogą być takie same lub też mogą zawierać pewne indywidualne cechy. Każdy dom jest usytuowany na oddzielnej działce, posiada własne wejście, często dla zachowania niezależności położone po przeciwnych stronach. Pewną zaletą takiej zabudowy jest obniżenie kosztów projektu i samej budowy ze względu na wspólną ścianę oraz nieduże koszty eksploatacji. Domy o zabudowie bliźniaczej  są nieco tańsze niż domy wolnostojące. Nowe domy Wrocław nie należą do najtańszych w zależności od położenia i wielkości kształtują się na poziomie od 300 do 700 tysięcy zł. Orientacyjnie dom o powierzchni 180 m2 można kupić za około 650 tys. zł. Domy takie można budować od podstaw lub zakupić gotowe, wybierając dom dla siebie z szerokiej  oferty mieszkań Wrocław.

Dom jednorodzinny o zabudowie szeregowej

Dom szeregowyPewną odmianą domów o zabudowie bliźniaczej są budynki o zabudowie  szeregowej. W skład takiej zabudowy wchodzić może od trzech do kilkunastu budynków jednorodzinnych, są one złączone ze sobą ścianami bocznymi, pozostałe ściany są niezależne. Do każdego budynku prowadzi oddzielne wejście dające poczucie pewnej niezależności. Wyróżniają się ciekawą architekturą a także funkcjonalnością rozwiązań. Budynki takie najczęściej spotyka się na obrzeżach miast, są one pewną alternatywą na najtańsze rozwiązanie na kupno domu. Dom na sprzedaż w takiej zabudowie wystawiane są za około 500 tys. złotych. Zaletą takich domów są niższe koszty budowy a także niższe koszty utrzymania ze względu na tzw. część wspólną, koszty te zwykle rozkładają się proporcjonalnie na wszystkich właścicieli. Zabudowa taka stwarza komfort mieszkania Wrocław podobny do budynku wolno stojącego. Do ich budowy znakomicie nadają się małe wąskie działki.

Domy wielorodzinne

Domy wielorodzinneDomy wielorodzinne są alternatywą zakupu własnego mieszkania, jeżeli nabywcę nie stać na kupno domu wolnostojącego czy też w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Domy takie komponują się bardziej z krajobrazem miejskim i budowane są w różnych częściach miasta na działkach o ograniczonych wymiarach.

Popularność zakupu mieszkania w takim budynku nierozerwalnie wiąże się z dość niskim kosztem budowy, który rozkładany jest równomiernie na wszystkich lokatorów oraz umiarkowanymi kosztami utrzymania. Budynki wielorodzinne to przeważnie konstrukcje wielokondygnacyjne,  często o zróżnicowanej architekturze.

Wyróżnić tu można:

klatkowce – nowoczesne bloki mieszkalne, w których zwykle na każdym piętrze znajdują się dwa mieszkania. Szczególną cechą charakterystyczną jest większa ilość klatek schodowych.
korytarzowce – charakteryzują się centralnym korytarzem, wzdłuż którego znajdują się wejścia do poszczególnych mieszkań oraz rozmieszczeniem okien po jednej stronie ściany frontowej.
punktowce - zwane czasami wieżowcami – budynki wielokondygnacyjne, w których na każdym piętrze usytuowane jest tylko jedno mieszkanie.

Oprócz domów mieszkalnych wyróżnia się także budynki, które spełniają inne funkcje użytkowe, są to różnego rodzaju biurowce, hotele, domy wczasowe itp.

Mieszkanie w budynku wielorodzinnym można nabyć za kwotę od 200 tys. do 600 tys. zł. Ceny mieszkań lub domów oprócz położenia, wielkości, sposobu wykończenia są także zależne od technologii i rodzaju materiałów użytych do ich budowy.

W Polsce w budownictwie wielorodzinnym dominują technologie murowane lub żelbetowe, ale coraz częściej zastosowanie mają też nowe, współczesne rozwiązania konstrukcyjne:

Domy murowane

Dom z cegłyBudownictwo murowane jest w Polsce  tradycyjnym wciąż  bardzo popularnym sposobem na wybudowanie domu. Najbardziej znanym i stosowanym materiałem stosowanym przy budowie domów jest cegła. Dom z cegły odznacza się dużą trwałością i wytrzymałością. Ponadto cegła nie traci swojego koloru przez wiele lat a elewacja wykonana z cegły klinkierowej odznacza się także dużymi walorami estetycznymi.

Do innych zalet domów z cegły można zaliczyć:

Wady domów z cegły to:

stosunkowo długi czas budowy ze względu na wilgoć technologiczną związaną z murowaniem, betonowaniem i tynkowaniem,konieczność osuszenia domu z wilgoci technologicznej, sezonowość podstawowych prac budowlanych

Domy żelbetowe

Domy żelbetoweBudowa taniego domu to proces czasochłonny, pewnym sposobem na zmniejszenie tych uciążliwości jest budowa domów prefabrykowanych. Elementy konstrukcyjne takich budynków wykonane są z betonu. Beton podobnie jak cegła jest materiałem przyjaznym dla środowiska, ponieważ wytwarzany jest z  naturalnych surowców.

Składnikami betonu są:

Beton nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, jest odporny na działanie pleśni i grzybów i zachowuje swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Technologię tę często stosuje się w budowie tzw. bloków mieszkalnych ale nie jest to regułą. Polega ona na tym, że budynek stawia się ze specjalnie prefabrykowanych elementów wielkowymiarowych. Przeglądając ogłoszenia mieszkania Wrocław można znaleźć wiele ofert domów na sprzedaż.

Elementy to gotowe ściany z przygotowanymi otworami na okna i drzwi i różnego rodzaju kanałami na zaplanowane  instalacje – np. elektryczną grzewczą, wodną itd. Elementy te są wytwarzane w fabryce domów i przywożone do montażu na plac budowy. Takie rozwiązanie zapewnia krótki czas budowy oraz gwarantują dobrą jakość poszczególnych elementów. Wnętrza domów wykonanych z elementów prefabrykowanych można w pewnym stopniu aranżować według własnych upodobań. Odmianą domów prefabrykowanych są domy modułowe we Wrocławiu, mają one podobną technologię wykonania z tym, że ich specyficzna budowa praktycznie uniemożliwia dopasowanie ich do indywidualnego projektu klienta. Było by to związane z koniecznością wykonania modułów o nietypowych kształtach i wpłynęło by zwiększenie kosztów.

Czytaj: Kupię dom Wrocław

Domy drewniane

Domy z drewnaDomy z drewna nie są nowym rozwiązaniem w budownictwie. Cechą charakterystyczną domów drewnianych jest lekkość konstrukcji. Domy takie najczęściej można spotkać w budownictwie rejonu górskiego. Można zaobserwować, że w ostatnim okresie we Wrocławiu domy z drewna zyskują coraz większą popularność, trwałością dorównują domom murowanym, są zdrowe i ekologiczne, mają także swój specyficzny mikroklimat. Zużywają również mniej energii, ponieważ drewno jest bardzo dobrym naturalnym izolatorem. Technologia takich domów nie wymaga prac mokrych, poza fundamentami i podłogą parteru.

Domy tego typu to przeważnie domy o konstrukcji szkieletowej lub z domy z bali. Najpopularniejsze są bale prostokątne ale także stosowane są bale okrągłe lub tzw. klasyczne  o zaokrąglonej jednej ścianie.

Dom z drewna we Wrocławiu w technologii szkieletowej można kupić za kwotę od 1300 do 2500 zł/mkw powierzchni użytkowej. Natomiast ceny  domu z bali wahają się w zakresie od 1600 do 3000 zł/mkw powierzchni użytkowej. Jest to dobre rozwiązanie i alternatywna na kawalerki Wrocław.

Czytaj również: