| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Wrocław

Mieszkania deweloperskie Wrocław

Mieszkania deweloperskie Wrocław

Lokale kupowane na rynku pierwotnym, to najczęściej świeżo wybudowane mieszkania w stanie deweloperskim do samodzielnego wykończenia. Na standardowe wyposażenie takiego lokalu składają się: instalacje, tynki, okna (z parapetami lub bez).

Przeważnie nie ma drzwi wewnętrznych ani armatury sanitarnej. Wyposażenie może jednak znacząco odbiegać od standardu – wszystko zależy od dewelopera i od tego co proponuje. Niekiedy dostajemy mieszkanie deweloperskie wykończone  ‘pod klucz’, czyli z praktycznie urządzonym wnętrzem (oprócz mebli) a niekiedy standard wykończenia nie zawiera nawet instalacji elektrycznych, centralnego ogrzewania, wod-kan.


Jak wybrać odpowiedniego dewelopera?

Najwięcej dowiemy się oczywiście z Internetu przeglądając fora dotyczące danej inwestycji lub danego dewelopera. Opinie osób, które miały lub mają do czynienia z danym podmiotem, Jak wybrać deweloperaczyli wiadomości raczej rzetelne i z pierwszej ręki będą dla nas najważniejsze.

Odpowiedzi na pytania, czy dany deweloper wywiązuje się z terminów, nie winduje cen w trakcie inwestycji, nie jest w stanie upadłości, a nieruchomość ma jasną i klarowną sytuację (własność działki potwierdzona księga wieczystą, wydane pozwolenie na budowę) są podstawą do naszego.

Mieszkania w stanie deweloperskim - sprawdźmy dewelopera!


Gdzie sprawdzić?

  1. KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), ewidencja działalności gospodarczej, stowarzyszenie biur nieruchomości – tu sprawdzimy firmę, czy działa pod wskazanym adresem
  2. Sąd Gospodarczy – tu sprawdzimy, czy firma nie jest w stanie upadłości
  3. Sąd Wieczysto-Księgowy – tu sprawdzimy księgę wieczystą interesującego nas mieszkania, a mianowicie – czy dany lokal jest obciążona hipoteką, czyli czy deweloper wziął kredyt na budowę

Mieszkania od dewelopera Wrocław

Jak kontrolować dewelopera w trakcie wykonywanej inwestycji?

Kiedy kupiliśmy przysłowiową dziurę w ziemi (obecnie to już raczej się nie zdarza) lub mieszkanie deweloperskie na etapie realizacji, jako klient mamy prawo do pełnej informacji na temat budowanego budynku.

Jeśli nasze tanie i nowe mieszkanie deweloperskie znajduję sie we Wrocławiu możemy kontrolować postęp budowy we własnym zakresie. Jeśli nie mamy na to czasu lub wystarczającej wiedzy możemy nawet skorzystać z usług inspektora nadzoru, który sprawdzi czy inwestycja powstaje zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.

Pamiętajmy by na czas odbioru technicznego mieszkania przyjść z osobą, która ma szerokie pojęcie o budownictwie i wie na co zwracać szczególną uwagę przy odbiorze – sprawdzamy wszystko drobiazgowo, tzn. mierzymy długości, powierzchnię, sprawdzamy zgodność stanu faktycznego z projektem budowlanym. 

Wszystkie, dostrzeżone przez nas wady przy odbiorze, deweloper będzie musiał usunąć w ramach gwarancji, podobnie jak i reklamacje zgłaszane w okresie trwania gwarancji oraz trzyletniej rękojmi.

Nowe i tanie mieszkanie od dewelopera Wrocław

Tanie mieszkanie w stanie deweloperskim WrocławDla coraz to większej ilości ludzi wiekowe, poniszczone, zużyte lub wybudowane w starej technologi mieszkania są po prostu przeżytkiem. W wielu przypadkach rok budowy jest czynnikiem, który skreśla taki lokal z naszej listy poszukiwań.

Wraz z rozwojem ekonomicznym więcej i więcej ludzi bardzo poważnie podchodzi do zainwestowanie w mieszkania od dewelopera. Zalety takich lokali są oczywiste! Spełniają one bowiem najnowsze wymogi budowlane, są bezpieczniejsze, przyjemniejsze w użytkowaniu, a przede wszystkim są one energooszczędne.

Poza tym wiele osób lubi mieć wpływ na układ, wielkość i ilość pomieszczeń w swoim domu a znaczna część budowlańców pozwala w większym lub mniejszym stopniu na ingerencję przyszłego właściciela w wygląd mieszkania.