| Regulamin | Kontakt |

Działki budowlane Wrocław

Budowanie domu na wymarzonej działce może być nie lada wyzwaniem, ale i cennym doświadczeniem. Przygotujmy sie jednak, że poszukiwanie wymarzonego miejsca, nadającego się do budowy naszego domu może i pochłonie gro naszego czasu, spędzonego na przeglądaniu ofert w Internecie, kontaktach z pośrednikami sprzedaży nieruchomości oraz oczywiście na samych oględzinach nieruchomości.

Będzie to również czas spędzony na przeglądaniu dokumentacji dotyczącej danego terenu, wizytach w urzędach, weryfikowaniu i konsultowaniu zdobytych informacji, a i tak będzie trudno znaleźć taką działkę, która będzie do złudzenia odwzorowywać nasze marzenie.

Bądźmy elastyczni i próbujmy dostosowywać nasze wymagania do tego, co jest na rynku. Nie brnijmy na ślepo, bo możemy stracić czas i nerwy nie uzyskując nic w zamian.

Kiedy jest dobry czas na zakup działki budowlanej?

Według opinii klientów, agencji nieruchomości i ekspertów w tej dziedzinie początek roku to dobry moment na zakup ze względu na posezonową stagnację. Sprzedający po często dobrym okresie letnim zniżają ceny działek budowlanych na jesień, ponieważ wtedy zainteresowanie kupnem spada, więc sprzedający są skłonni na większe obniżki cen.

Zima to okres przestoju w sprzedaży działek budowlanych we Wrocławiu, więc potencjalny Klient ma jeszcze większe szanse na negocjację ceny. Wiosna to okres powolnych wzrostów cen, ale i okres, w którym jesteśmy w stanie zobaczyć jak działka wygląda po roztopach – czy woda nadal na niej stoi, czy szutrowa droga dojazdowa, która latem była przejezdna nie wygląda jak wielkie bagno, czy w końcu przydrożne rowy nie są przepełnione wodą lub czy system melioracji działa sprawnie.

Na co zwracać uwagę kupując działkę budowlaną?

Wielkość działki

Działki pod zabudowe WrocławPlanując budowę domu we Wrocławiu na przykład - jednorodzinnego, pamiętajmy, że aby wygodnie i funkcjonalnie postawić dom, rozplanować ogród potrzebujemy terenu o powierzchni, co najmniej 700 m2, najkorzystniej o kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Ważne, aby boki działki o kształcie prostokątnym nie miały zbyt dużych różnic długości - jeżeli działka będzie bardzo wąska, około 16m, budowa domu będzie utrudniona. Jeżeli działka będzie miała mniej, powiedzmy około 13-14m, możemy zapomnieć o komfortowym projekcie lub nawet o budowie czegokolwiek, co będzie funkcjonalne.

Uzbrojenie działki budowlanej

Prawo Budowlane określa minimalne odległości ścian od granic działki. Jest to odpowiednio - 4m dla ścian z otworami okiennymi lub drzwiowymi oraz - 3m dla ścian bez otworów zewnętrznych.

Kształt działki

Zwracajmy uwagę na ukształtowanie terenu pod przyszłą rozbudowę – najkorzystniej i najtaniej budować na terenie płaskim. Być może atrakcyjnie położona działka, z pięknym widokiem na okolicę będzie obiektem pożądania, dom będzie również dobrze wietrzony, natomiast koszty budowy na zboczu będą dużo wyższe niż na terenie płaskim, poza tym gdyż nie znamy geologii terenu istnieje zagrożenie, że wybrany teren okaże się osuwiskiem. Uważajmy również (sprawdźmy MPZP – Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego), aby nie nabyć działki położonej na terenie zalewowym.

Położenie działki budowlanej

Jeżeli już upatrzyliśmy sobie kawałek ziemi to zwróćmy uwagę, czy można ulokować wejście i wjazd na posesję od strony północnej, ogród tak rozplanować, aby znalazł się od strony południowej, natomiast sypialnia od wschodu (nie ma to jak budzące nas poranne promyki słońca), a pokój dzienny od zachodu – oczywiście z wyjściem na ogród. Projektując i budując dom w powyższym ustawieniu otrzymamy dobre doświetlenie ogrodu oraz domu – głównie części salonu, co będzie wpływać na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Oferty i ogłoszenia działek budowlanych na sprzedaż Wrocław

Oferty i ogłoszenia działek budowlanych na sprzedaż WrocławW naszej ofercie mamy działki budowlane od osób prywatnych jak i od firm. Większość ogłoszeń została zamieszczona bezpośrednio przez właścicieli działek budowlanych bez udziału agenta nieruchomości. Atrakcyjne i tanie działki budowlane Wrocław znajdują się głównie na obrzeżach miasta lub na obszarze podmiejskim. Niestety ceny działek budowlanych we Wrocławiu są bardzo wysokie. We wrześniu 2013 ceny dziełek przeznaczonych pod zabudowę wahały się między 1500zł / 2000 zł za metr kwadratowy w okolicach centrum, 300 / 500zł za m2 trochę dalej od rynku na ulicy Fabrycznej i 150zł / 200zł za m2 na przykład w Smolcu, Szymanowie, Krępicach, Lutyni czy Radwanicach pod Wrocławiem.

Zanim zdecydujesz się na kupno działki budowlanej i budowę domu warto jest zastanowić się nad kupnem apartamentu we Wrocławiu lub zapoznaniem się z jednym z najczęściej odwiedzanych działów na naszej stronie - Mieszkania Wrocław. Wszystkich zainteresowanych współpracą z naszym biurem prosimy o kontakt. Gwarantujemy 100% zaangażowania, rzetelność i poświęcenie własnego czasu.