| Regulamin | Kontakt |

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania WrocławCeny polis ubezpieczeniowych nieruchomości mogą się znacznie różnić, więc spędzając trochę czasu na analizie i porównywaniu dostępnych ubezpieczeń na rynku można znaleźć naprawdę tanie ubezpieczenie mieszkania i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

W Internecie znajduje się mnóstwo porównywarek ubezpieczeń nieruchomości, ale wybierając najtańszą opcje nie zawsze znaczy, że dostaniemy najlepszą ofertę ubezpieczenia mieszkania, która będzie zaspokajać wszystkie nasze wymagania.

W dalszej części artykułu postaramy się poprowadzić Państwa przez najważniejsze rzeczy, które należy uwzględnić przy porównywaniu ofert ubezpieczeń lokalu mieszkalnego.

Gdy szukamy właściwego ubezpieczenia domu pamiętajmy, że zakres i rodzaj ubezpieczenia są tak samo ważne, jak cena ubezpieczenia mieszkania. Należy porównać zakresy zabezpieczeń i sprawdzić wyłączenia (rzeczy i zdarzenia, których ubezpieczenie nie pokrywa). Znalezienie odpowiedniego dla nas zakresu zagwarantuje, że zapłacimy tylko za niezbędne dla nas elementy ubezpieczenia a nie za zbędne dodatki.

Porównywarka ubezpieczenia mieszkania

Jednym z narzędzi pomagających podjąć właściwą decyzję jest porównywarka ofert ubezpieczeń mieszkaniowych. Nie róbmy założeń i nie myślmy, że niektóre punkty ubezpieczenia nieruchomości są standardowymi (pojawiają się w ofercie każdego ubezpieczyciela). Inna cena ubezpieczenia zostanie zaoferowana nam za mieszkanie do remontu w starym budownictwie a inna za nowe mieszkanie. Niektóre towarzystwa i firmy ubezpieczeniowe mogą traktować pewne atrybuty nieruchomości jako elementy dodatkowo płatne, np:

Sprawdźmy udział własny w pokryciu szkody. Jest to kwota roszczenia, którą trzeba zapłacić samemu w przypadku występowania o odszkodowanie. Jeżeli dostajemy dobrą cenę za polisę ubezpieczeniową mieszkania a udział własny w pokryciu szkody jest wysoki to spytajmy ubezpieczyciela, czy zmniejszenie udziału własnego spowoduje automatyczny wzrost składki ubezpieczenia i jaki to wzrost będzie, ponieważ tanie ubezpieczenie mieszkania Wrocław z pozoru może okazać się, po przeanalizowaniu pakietu, opcji i korzyści z niego płynących dużo droższe od innych.

Jak i gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

  1. Internetowe porównywarki ubezpieczeń. Około siedem na dziesięć osób korzysta z porównywarek internetowych, aby sprawdzić najtańsze na rynku ubezpieczenia lokali mieszkalnych. Jeśli korzystamy z co najmniej dwóch porównywarek będziemy w stanie porównać wiele z najkorzystniejszych opcji oraz znajdziemy mocne i słabe strony każdej ze stron. Zaletą porównywania cen ubezpieczeń mieszkania w Internecie jest szybki dostęp do oferty. Porównywanie nie jest związane z żadnymi kosztami i wydatkami. Oferty można porównać nie wychodząc z domu, co więcej ubezpieczenie można także kupić online.
  2. Ubezpieczenie od zalaniaInne firmy ubezpieczeniowe. Niektórych firm ubezpieczeniowych nie znajdziemy na stronach porównywarek internetowych. Może się okazać, że oferuje lepsze pokrycie po niższej cenie, więc upewnijmy się, że również sprawdziliśmy ich ofertę.
  3. Agenci/brokerzy ubezpieczeniowi. Agent może być w stanie znaleźć nam odpowiednie ubezpieczenie w super cenie - jeśli trzeba znaleźć niestandardowe ubezpieczenie mieszkania lub domu (na przykład, jeśli twoje mieszkanie jest w zabytkowej kamienicy, dom jest zbudowany w sposób niestandardowy lub jest w obszarze podatnym na powodzie). Agent ubezpieczeniowy może pomóc znaleźć ubezpieczenie dokładnie pasujące do naszych wymagań i w dobrej cenie. Może nawet pomóc starać się o odszkodowanie za szkodę. Większość agentów ubezpieczeniowych we Wrocławiu dojeżdża do swoich klientów. Umowę możemy więc podpisać we własnym mieszkaniu.
  4. Dostawcy kredytów hipotecznych. Jeśli wzięliśmy kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, to prawdopodobnie dostaniemy również ofertę ubezpieczenia nieruchomości w pakiecie. Nie zgadzajmy się jednak na nią zbyt pochopnie. Sprawdźmy co oferuje rynek i porównajmy z otrzymaną ofertą, tak abyśmy wiedzieli, że wybieramy dobrą propozycję lub wybierzmy konkurencyjną firmę ubezpieczeniową jeżeli warunki zaoferowane przez bank nam nie odpowiadają. Banki w większości dopuszczają ubezpieczenie nieruchomości z innego źródła niż to zaoferowane razem z kredytem.
  5. Instytucje finansowe, banki, dostawcy kart kredytowych, supermarkety itp. To nie musi być firma ubezpieczeniowa - wiele innych firm oferuje ubezpieczenie nieruchomości np agencje nieruchomości. Wiele z nich również pojawi się na stronach porównywarek internetowych.

Tanie ubezpieczenie nieruchomości kalkulator

Tanie ubezpieczenie mieszkania WrocławZnalezienie najtańszego i najlepszego ubezpieczenia mieszkania może zająć dużo czasu, wymaga sporej wiedzy z zakresu ubezpieczeń nieruchomości i wielu przypadkach znajomości regulaminów, praw i obowiązków umieszczonych w długich i skomplikowanych polisach. Między innymi z tego powodu zachęcamy Państwa do skontaktowania się z naszym biurem nieruchomości. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie ubezpieczeń mieszkań.

Jesteśmy jedną z bardziej rzetelnych in solidnych firm we Wrocławiu, która oferuje darmowe porównanie ubezpieczeń mieszkań. Pomagamy w znalezieniu najlepszych i najtańszych ofert. Nasz kalkulator kosztów i cen ubezpieczenia mieszkania pozwala nam na szybkie wyszukanie oferty spełniającej wcześniej sprecyzowane przez Państwa wymagania.

100% naszych klientów na pytanie jak i gdzie we Wrocławiu ubezpieczyć tanio mieszkanie od zalania, kradzieży czy pożaru odpowie www.mieszkanie-wroclaw.pl.

Tanie i najlepsze ubezpieczenia nieruchomości Wrocław

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie najlepszych firm ubezpieczeniowych w Polsce prosimy o kontakt. Od lat prowadzimy internetowe forum poświęcone ubezpieczeniom mieszkaniowym OC. Dzięki internautom wiemy, które firmy bezproblemowo wypłacają odszkodowania a które sprawiają najwięcej problemów, które są najtańsze a które najdroższe. Korzystając z naszego doświadczenia mają Państwo gwarancje znalezienia najlepszych ofert i jednocześnie zmniejszają Państwo ryzyko wykupienia ubezpieczenia mieszkania od firm, które nie cieszą się dobrą opinią wśród swoich klientów. Prowadzimy również ranking najlepszych ubezpieczeń mieszkań. Prośbę o przesłanie dodatkowych informacji można uzyskać kontaktując się z jednym z naszych doradców ubezpieczeniowych we Wrocławiu.

Najlepsze ubezpieczenia mieszkanioweJeśli nie wiesz gdzie i jak ubezpieczyć mieszkanie nasi doradcy ubezpieczeniowi pomogą Państwu wybrać odpowiednią opcję. Ubezpieczanie mieszkania Wrocław od kradzieży, od zalania czy od pożaru wcale nie musi być drogie.

My porównamy ubezpieczania mieszkań z najlepszych firm ubezpieczeniowych jak Hestia, Warta, PZU, Skandia, Link 4, Hestia, Compensa, AXA, AVIVA czy Allianz i wybierzemy najlepszą ofertę. Za znalezienie ubezpieczenia nie pobieramy, żadnych opłat. Państwa koszty są takie same jak w przypadku kupna ubezpieczania mieszkania bezpośrednio od firmy ubezpieczeniowej. Skontaktuj się z nami już dziś to nic nie kosztuje! Z nami zaoszczędzisz na ubezpieczeniu swojego mieszkania!

Czy warto ubezpieczać wyposażenie mieszkania lub domu?  

Pytanie brzmi – co byśmy zrobili gdybyśmy stracili wszystkie wartościowe rzeczy w mieszkaniu? Ponowne zakupienie wszystkiego może kosztować fortunę. Jeżeli nie chcemy znaleźć się w sytuacji, kiedy w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia – pożaru, powodzi lub innej sytuacji losowej we Wrocławiu, możemy wszystko stracić, rozważmy zakup ubezpieczenia, które pokryje ewentualne, niespodziewane straty. 

Co kryje się pod terminem ubezpieczenie domu?

Jest to ogólny termin oznaczający dwa bardzo różne rodzaje ubezpieczeń:

  1. Ubezpieczenie budynków zawierające stałe elementy wykończeniowe, np. wykończenie kuchni i łazienki.
  2. Ubezpieczenie wyposażenia, które odpowiada za te rzeczy, które w mieszkaniu lub domu posiadamy, tj. meble, sprzęt RTV i AGD oraz rzeczy osobiste.

Możemy kupić oba rodzaje ubezpieczeń oddzielnie lub w wielu przypadkach (warto sprawdzić, ponieważ może być to bardziej opłacalna opcja) ubezpieczenie łączone wykupywane w jednej firmie ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania lub domu

Ten rodzaj ubezpieczenia mieszkania obejmuje utratę lub uszkodzenie wszystkich rzeczy w domu, które nie są częścią konstrukcji lub budynku, dzięki czemu można je wymienić i naprawić bez konieczności wydawania pokaźnych sum pieniędzy.

Co pokrywa ubezpieczenie nieruchomości? 

Ubezpieczenie nieruchomościWszystkie rzeczy osobiste - innymi słowy, co jeszcze nie fizycznie przymocowane do budynku zazwyczaj jest objęte ubezpieczeniem za szkody, w tym:

Różne firmy ubezpieczeniowe we Wrocławiu oferują różne poziomy zabezpieczenia, ale standardowo, ubezpieczenie będzie pokrywać zabezpieczenie przed kradzieżą, pożarem i powodzią.

"Ubezpieczenie przypadkowych uszkodzeń" jest zazwyczaj opcjonalne, więc nie zakładajmy, że standardowo będzie zawarte w naszej polisie ubezpieczeniowej. Raczej zawsze trzeba za takie ubezpieczenie zapłacić dodatkowo.

"Ubezpieczenie mienia osobistego" będzie również dodatkowe i extra płatne. Obejmuje elementy, które nosimy ze sobą, zabieramy na zewnątrz, z którymi się przemieszczamy, takie, jak: aparaty fotograficzne, biżuterię, laptopy, tablety, telefony.

Niektóre polisy będą również obejmować ochronę naszych rzeczy, kiedy znajdujemy się za granicą. Jeśli więc, będąc na wakacjach za granicą niefortunnie stracimy mienie lub nasze rzeczy ulegną zniszczeniu, będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia.  Zazwyczaj składka za rozszerzenie ubezpieczenia za granicą będzie wyższa od podstawowej.  

Czego ubezpieczenie mieszkania nie obejmuje?

Tak jak w przypadku wszystkich polis ubezpieczeniowych istnieje wiele rzeczy, które nie będą objęte zakresem ubezpieczenia. W zależności od polisy, może to dotyczyć:

ubezpieczenie od powodzi zawartości mieszkaniaUbezpieczenie kosztowności zazwyczaj składa się z:

Wiele polis ubezpieczeniowych nieruchomości Wrocław ma standardowo określoną maksymalną kwotę ubezpieczenia, która w pewnych przypadkach może być niewystarczająca dla ubezpieczenia wszystkich wartościowych przedmiotów. Jeśli więc posiadamy drogocenne rzeczy, takie jak dzieła sztuki czy biżuteria, być może trzeba będzie wykupić dodatkową ochronę rozszerzającą zakres ubezpieczenia podstawowego. 

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o polisie ubezpieczeniowej?

Prawie każda polisa zawiera wartość jaką musimy zapłacić w przypadku dochodzenia odszkodowania od ubezpieczyciela. Jest to zazwyczaj niewielka kwota, do której ubezpieczyciel nie pokrywa szkód spowodowanych utratą bądź zniszczeniem mienia. Powyżej tej kwoty zaczyna działać nasza polisa ubezpieczeniowa.

Niektórzy agenci ubezpieczeniowi we Wrocławiu oferują polisy, które obejmują również obsługę prawną, np. podając numer na infolinię, gdzie bezpłatnie uzyskamy pomoc w osobistych sprawach prawnych, takich jak kwestie podatkowe, zatrudnienie, itp.

Aby wybrać optymalną polisę ubezpieczeniową dla ubezpieczenia wyposażenia naszych lokali mieszkalnych, powinniśmy dobrze się nad nią zastanowić. Przeanalizować koszty, zrozumieć warunki ubezpieczenia, również wyłączenia, tak aby być w pełni świadomym swoich praw oraz wiedzieć za jakie straty lub szkody możemy oczekiwać rekompensaty a jakich nasze ubezpieczenie nie pokrywa.