| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Wrocław

Apartamenty Wrocław

Apartamenty Wrocław

Warto rozpocząć od doprecyzowania definicji apartamentu, co pozwoli nam na łatwiejsze rozróżnienie ofert prezentowanych nieruchomości oraz, poprzez spełnienie określonych kryteriów przez daną nieruchomość skróci czas poszukiwania właściwego lokalu.

W terminologii związanej z rynkiem nieruchomości istnieje dosyć duża swoboda w stosowaniu słowa apartament, wynikająca między innymi z tłumaczenia angielskiego słowa ‘apartment’, które oznacza lokal mieszkalny.

Apartament w naszych realiach tłumaczony powinien być zatem jako ‘superior luxury  apartment’ bądź ‘luxury apartament’.


Definicja apartamentu i jakie powinien spełniać wymogi?

Apartamentem będzie lokal mieszkalny, który wyraźnie wyróżnia się spośród zwykłych mieszkań (obecnie jedynie kilka procent mieszkań oferowanych na rynku a nazywanych apartamentami spełnia wymagane warunki), a na to muszą  składać się różne kryteria, oraz specjalne wymagania, przedstawione poniżej:


Powierzchnia i lokalizacja apartamantuPowierzchnia przynajmniej 100m²

Na rynku nieruchomości możemy znaleźć wiele lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży, ogłaszanych jako apartamenty o powierzchniach 50m² a nawet mniej, co jest wprowadzaniem klienta w błąd i świadczy o braku profesjonalizmu. Obecnie tylko 15% "apartamentów" oferowanych jako apartamenty spełnia wymogi powierzchni.

Prestiżowa lokalizacja

Okolica apartamentowca powinna być prestiżowa, wyróżniać się. Mile widziana jest obecność galerii, teatrów, kin, obiektów kultury i rozrywki. Estetyczny widok z okna, zadbana roślinność w ogrodach na podwórku, bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, dobra komunikacja są mile widziane.

Apartamentowce Wrocław

Apartamentowce WrocławZacznijmy od projektu architektury budynku, który powinien być przynajmniej ciekawy, budynek powinien być wykończony materiałami wysokiej jakości – kamienie naturalne, elementy szkła i metalu, szlachetne drewno dobrze skomponowane z całością podnoszą standard. Budynek nie powinien być wysoki, musi posiadać wysokiej jakości, cichą windę, nawet jeżeli ilość kondygnacji nie determinuje jej zainstalowania. 

Dach każdego apartamentowca we Wrocławiu i w każdym innym mieście powinien być tak urządzony aby nadawał się jako miejsce wypoczynku dla mieszkańców – przestronne tarasy widokowe, dużo zieleni, nasłonecznienie, ochrona od wiatru i deszczu.

W wysokiej klasy apartamentowcach standardem stają się recepcja, ochrona, monitoring, parkingi podziemne, instalacje klimatyzacji. Nie bez znaczenia są specjalnie wydzielone miejsca parkingowe dla gości oraz podjazd dla taxi.

Luksusowe mieszkanie powinno mieć wysokość przynajmniej 2,9m, być odpowiednio wyciszone „zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U Nr 75, poz. 690 z 2002 r.) oraz polską normą PN 87/B-02151/02, dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniu mieszkalnym w ciągu dnia nie powinien przekroczyć 40 dB, a w nocy – 30 dB” oraz dobrze nasłonecznione.

Przeglądaj apartamenty wynajem Wrocław

Powinno posiadać wysoki standard wykończenia, mieć przestronne wnętrze.  Bardzo ważny jest odpowiedni rozkład pomieszczeń. W apartamencie powinny się znaleźć co najmniej: kuchnia, salon (lub salon połączony z kuchnią), główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby, gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia, łazienka ogólna, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze oraz osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni. Konieczność zaprojektowania wygodnych, ustawnych pomieszczeń oraz ich odpowiedni rozkład z wyraźnym podziałem na część dzienną (dostępną także dla gości) i nocną (zapewniającą mieszkańcom pełną prywatność).

Dodatkowe usługi dla mieszkańców

Usługi dla mieszkańców apartamentówZapewnienie dodatkowych usług dla mieszkańców budynku apartamentowego, typu: możliwość skorzystania z pomocy przy prowadzeniu domu (np. sprzątanie lokalu, dbanie o roślinność, pranie, prasowanie) wydaje się być  bardzo ważne.

Pomoc w opiece nad zwierzętami domowymi, np. wyprowadzanie psów, opieka podczas urlopów nieobecności, są równie potrzebne. Dużym plusem mogą również być obiekty w budynku typu basen, sauna, fitness, które coraz częściej pojawiają się nawet w budynkach o niższym standardzie niż apartamentowce.

Jeśli szukają Państwo ofert nowych i tanich apartamentów we Wrocławiu na sprzedaż prosimy o kontakt z naszą agencją nieruchomości. Posiadamy również oferty apartamentów w centrum miasta jak i w okolicach rynku przeznaczonych do wynajęcia.

Lokalizacja znanych apartamentów we Wrocławiu

Zalety mieszkania w apartamencie

Ważne jest, aby zrozumieć zalety mieszkania w apartamencie, szczególnie jeśli borykamy się z trudnością podjęcia decyzji między: kupno mieszkania czy domu. Niektóre z zalet są bezpośrednio związane z różnicami wynikającymi z mieszkania w apartamencie w bloku  lub centrum Wrocławia a obowiązkami związanymi z posiadaniem własnego domu gdzieś na obrzeżach miasta. Na przykład, właściciel domu ma pełną kontrolę w budynku, ponieważ należy od do niego. Natomiast dla niektórych mieszkańców apartamentów, zdolność do życia i mieszkania w bloku, nie martwiąc się o wszystkie szczegóły i obowiązki związane z lokalem, o które w tym przypadku dba zarządca nieruchomości, jest atutem. Oto kilka innych zalet życia w apartamencie.

  1. Zalety mieszkania w apartamencie we WrocławiuBrak naprawy - Jednym z obowiązków właściciela budynku jest utrzymanie jego struktury i elewacji  w dobrym stanie. Posiadając własny domek jest to jeden z wielu obowiązków właściciela. Ale najemca apartamentu nie musi się martwić nawet gdy popsuje się zmywarka lub nie działa klimatyzacja wszystkim zajmie się biuro nieruchomości, przez które apartament został wynajęty.  Wystarczy zgłosić usterkę. Natomiast znalezienie kogoś do dokonania naprawy - a potem dokonanie zapłaty za wykonanie usługi leży w gestii właściciela.
  2. Udogodnienia -  rzeczy takie jak basen, korty tenisowe i sala fitness to rzeczy, które wielu ludzi chciałoby mieć w swoich domach. Co prawda można je wybudować ale kogo na to stać? Jednakże, jest to łatwo dostępne w wielu kompleksach mieszkalnych, zwłaszcza tych większych gdzie grupa właścicieli inwestuje część pieniędzy z wynajęcia w funkcje, które zatrzymują obecnych najemców i przyciągnąć nowych.
  3. Lokalizacja - lokalizacja domu lub apartamentu  jest niezwykle ważne, ponieważ nikt nie chce żyć w dzielnicy lub obszarze o wysokim wskaźniku przestępczości. Dystans do pracy też jest bardzo istotny. Lokalizacja jest również jednym z czynników, które najbardziej bezpośrednio wpływają na cenę mieszkań apartamentowych. W kompleksie apartamentów łatwiej uzyskamy pożądaną lokalizację.
  4. Security - Inną z zalet życia w apartamentowcu jest dostęp do kilku poziomów zabezpieczeń. Wyróżnić można okratowane tak zwane „gated: budynki apartamentowe, jak również kompleksy ze strażnikiem przy wejściu, aby mieć oko na ludzi, którzy przychodzą i opuszczają teren zabudowy. Są również alarmy wspólne dla poszczególnych apartamentów. Niektóre z tych rozwiązań mogą być zbyt kosztowne dla właścicieli domów.
  5. Krótkoterminowe zobowiązania - Jeśli szukasz miejsca do zamieszkania na krótki okres, z jakiegokolwiek powodu, apartament jest zwykle najlepszym wyborem. Można negocjować umowy najmu i określić termin który pasuje do czasu jaki masz zamiar spędzić w danym miejscu. Jeśli interesują cię mieszkania do wynajęcia Wrocław tylko na kilka miesięcy to apartament jest najlepszą i tańszą opcją.
  6. Koszt – z pośród wielu zalet apartamentów, koszt wynajmu jest zwykle trochę niższa niż miesięczny koszt kredytu mieszkaniowego we Wrocławiu dla właściciela domu.

Ceny apartamentów we Wrocławiu spadają podobnie jak i ceny innych nieruchomości w całej Polsce. Spadek cen apartamentów odnotowuje się już od prawie 5 lat. W bieżącym roku gwałtowność spadków unormowała się. Można nawet stwierdzić że sytuacja na rynku nieruchomości zaczyna się stabilizować. W dalszym ciągu nie można jednak mieć nadziei na to że ceny apartamentów zaczną wzrastać. Niestety fatalna sytuacja demograficzna spowoduje że liczba zainteresowanych kupnem spadnie w związku z czym czas sprzedaży apartamentów będzie dłuższy. Obecnie średnia sprzedaży apartamentów to 5 -8 miesięcy.