| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Wrocław

Mieszkanie do remontu.Mieszkania do remontu Wrocław

Jeśli jesteś dobrze zapowiadającym sie przedsiębiorcom szukającym nowych pomysłów na rozszerzenie własnej działalności w celu zwiększenia zysków to inwestycja w mieszkanie do remontu może być idealnym sposobem. Sama strategia wydaje się dziecinnie prosta. Wystarczy tanio kupić, przeprowadzić remont i spieniężyć niedawno nabyty lokal. Aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów i aby zmaksymalizować zysk polecamy przeczytanie poniżej zamieszczonego artykułu, w którym poruszyliśmy wiele ciekawych kwestii i odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania.

 

Dlaczego mieszkanie do remontu?

Zamiana mieszkań.

Kilka cennych porad i uwag dlaczego warto zainwestować w mieszkanie do remontu. Na co zwrócić uwagę przed nabyciem? Jak i gdzie sprzedać? Jakich lokali unikać? Na czym można najwięcej zarobić?

Cel inwestycji

Duży dom zamienię!

Inwestując w lokale do remontu należy pamiętać jaki jest cel naszej inwestycji. Jak go ustalić i jak oszacować czy uda się go zrealizować w określonym czasie?

Przykładowe ceny remontu

Koszt remontu mieszkania.Pamiętajmy o kosztach jakie będziemy musieli ponieść z tytułu remontu. Aby je ustalić trzeba zapoznać sie z kilkoma stałymi wytycznymi. Przykładowe ceny.


Czy i dlaczego warto zainwestować w mieszkanie do remontu?

Mieszkanie do remontu we Wrocławiu.Aby móc odpowiedzieć na powyższe pytanie, należy odpowiedzieć sobie na kilka dodatkowych pytań idących trochę głębiej. Najważniejszym aspektem jest oszacowanie zakresu remontu przed zakupem, a tym samym skorelowanie ceny mieszkania do kosztów jakie będziemy musieli ponieść na remont. Ważne jest aby znać stan elementów, które (jeżeli wymagają remontu) będą generować największe koszty. Są to między innymi:

Mieszkanie do remontu w kamienicy

W przypadku nabywania mieszkania w starej kamienicy warto znać jego stan prawny nieruchomości oraz sposób w jaki kamienica czy blok są zarządzane, czy zarządcą jest spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa, jakie są składki na fundusz remontowy, jakie remonty zostały wykonane a jakie są planowane. Mieszkanie w kamienicy do remontu we Wrocławiu.Nie kupujmy mieszkania w sytuacji kiedy  nie mamy takich informacji lub są one dla nas niejasne. Pobieżne potraktowanie informacji na temat stanu technicznego  danej nieruchomości może znacząco odbić się na naszej kieszeni.

Wyobraźmy sobie, że kupujemy mieszkanie w bloku nieudolnie zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową lub (co zdarza się częściej) spółdzielnię mieszkaniową i dowiadujemy się, że dach lokalu jest w fatalnym stanie, ponadto stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców oraz osób trzecich. Inspektor nadzoru budowlanego podczas wizji lokalnej stwierdza konieczność jego remontu pod groźbą wydania zakazu użytkowania. Zarządca nie ma innego wyjścia i musi wykonać remont. Nie ma pieniędzy na tak dużą inwestycję więc zaciąga kredyt mieszkaniowy w banku we Wrocławiu pod hipotekę . To z kolei odbija się na użytkownikach – składka na fundusz remontowy podlega znacznemu podwyższeniu a przeważnie długoletni kredyt sprawia, że perspektywa jej obniżenia w niedalekiej przyszłości staje się nierealna.


Cel inwestowania w mieszkania do remontu

Odpowiedź na pytanie w jakim celu inwestujemy w mieszkanie do remontu we Wrocławiu pozwoli na oszacowanie skali i kosztów remontu. Cel inwestycji w mieszkanie do remontu.W przypadku kupna mieszkania do remontu z myślą o przyszłym wynajmie, koszty remontu będą niższe niż jeżeli kupujemy mieszkanie z myślą o stworzeniu w nim miejsca dla siebie. W celu wyremontowania mieszkania pod wynajem używamy materiałów niższych jakościowo oraz staramy się część remontu zrobić sami. Kiedy remontujemy mieszkanie ‘pod siebie’ staramy się używać materiałów dobrych jakościowo oraz dbać o jakość wykończenia wnętrza. Radzimy się dekoratora wnętrz, zmieniamy ustawienie ścianek działowych, dokonujemy przeróbek, których w mieszkaniu pod wynajem byśmy nie zrobili.

Średnio przyjmuje się, że koszt remontu mieszkania nabytego na rynku wtórnym o metrażu około 50 mkw. waha się od 1 tys. do 2 tys. zł/mkw. To ile wydamy zależy więc od:

Remontować samemu czy wynająć firmę?

Remontować mieszkanie samemu czy wynająć firmę?

Zakładając samodzielne remontowanie mieszkania jesteśmy w stanie zaoszczędzić około 30-50% całkowitej kwoty remontu. Prześledźmy koszt remontu małej łazienki – ok.5mkw w rozbiciu poniesionych wydatków materiałowych oraz na robociznę.

Zakładamy, że zastana łazienka nadaje się do gruntownego remontu oraz, że istniejące płytki, biały montaż oraz osprzęt wymagają wymiany na nowe.

Tabela pokazująca porównanie kosztów remontu łazienki (5mkw.) w rozbiciu na ceny jednostkowe materiałów (średnia półka cenowa), ceny robocizny uwzględniające średnie ceny na rynku oraz podsumowująca poniesione wydatki.

Koszt remontu łazienki
L.p. Czynność Koszt materiału Koszt wykonania Suma
1 Rozkucie płytek podłoga (5mkw.) - 15zł./mkw. 75zł.
2 Rozkucie płytek ściana (18mkw.) - 15zł./mkw. 270zł.
3 Demontaż 1xWC,1x kabina prysznicowa, 1xumywalka - 50zł./szt. 150zł.
4 Przeróbki hydrauliczne (kanalizacja, woda, CO) 200zł. 800zł. 1000zł.
5 Przeróbki elektryczne (rozmieszczenie oświetlenia) 150zł. 400zł. 550zł.
6 Obniżenie sufitu (płyta g-k) oraz montaż oświetlenia halogenowego x4szt. 150zł. (płyta g-k, listwy, wkręty)
350zł. (halogen 4szt.)
600zł. 1100zł.
7 Wyrównanie posadzki + grunt 150zł. + 30zł. 250zł. 430zł.
8 Wyrównanie ścian + grunt 200zł. + 100zł. 400zł. 700zł.
9 Zainstalowanie zestawu podtynkowego GEBERIT pod WC 700zł. 250zł. 950zł.
10 Położenie płytek ściennych + fugowanie + silikonowanie Płytki 60zł./mkw. Klej 10zł./mkw. 80zł./mkw.
18mkw.-1440zł.
2700zł.
11 Położenie płytek podłogowych +fugowanie + silikonowanie j/w 80zł./mkw.
5mkw.-400zł.
750zł.
12 Montaż WC 450zł. 150zł. 600zł.
13 Montaż umywalki 250zł. 150zł. 400zł.
14 Montaż kabiny prysznicowej 1000zł. 200zł. 1200zł.
15 Montaż lustra i oświetlenia nad lustrem 200zł. – lustro
100zł. – oświetl.
150zł. 450zł.
16 Montaż gniazd x1, włącznikówx1 50zł. 60zł. 110zł.
17 Gruntowanie + malowanie sufitu i części ścian 50zł. 260zł. 310zł.
  RAZEM 5740zł. 6005zł. 11745zł.

 

Na tej stronie dowiesz się więcej o: remont pokoju czy remonty Wrocław - koszty, techniki, rodzaje i wyceny.

 

Na podstawie powyższej tabeli możemy ocenić skalę oszczędności możliwych do wygenerowania podczas samodzielnego remontu przykładowej (5mkw.) łazienki, które wynoszą w tym przypadku 6005zł., czyli ponad 50% wszystkich kosztów.