| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Wrocław

Tanie kawalerki Wrocław

Tanie kawalerki we Wrocławiu

Kawalerki stanowią grupę najmniejszych mieszkań dostępnych na rynku. Przeważnie są one dobrą lokatą kapitału – najłatwiej je wynająć, zwłaszcza, gdy zlokalizowane są w centrum Wrocławia, okolicach rynku lub blisko uczelni. Łatwo również je sprzedać.

Wynajęta kawalerka w centrum Wrocławia spłaca się sama, nawet z niewielką nadwyżką. Najbardziej ‘chodliwe’ i tanie kawalerki pod wynajem we Wrocławiu znajdziemy w okolicach Rynku – ulice Więzienna, Kotlarska, Oławska, Ruska, lub Placu Solnego. Bardzo dużą popularnością cieszą się również kawalerki w rejonie Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Ekonomicznego. 


Kawalerka nie powinna być postrzegana jedynie, jako małe i tanie miejsce dla studentów czy kawalerów. Posiadanie ciasnej, ale własnej przestrzeni mieszkalnej stwarza idealną sytuację do urządzenia miłego, kameralnego, ciepłego i przytulnego miejsca, i co najważniejsze małym kosztem!


Kupno kawalerki we Wrocławiu to dobra inwestycjaKupno kawalerki to dobra inwestycja

Poza czysto inwestycyjnymi celami zakupu kawalerki, niektórzy traktują je, jako pierwsze mieszkania – powiedzenie ‘ciasne ale własne’ sprawdza się tutaj w prawie 100%. Kawalerka stanowi dobre miejsce do życia dla niewymagającej przestrzeni osoby samotnej, lub pary na okres przejściowy. Kiedy w grę wchodzi założenie rodziny staje się już za ciasna i należy rozglądać się za minimum mieszkaniem 2-pokojowym.

Kilka sposobów na optyczne powiększenie kawalerki

Jeżeli chcemy mieć własne mieszkanie, ale musimy z przyczyn finansowych zamieszkać w kawalerce, to warto poznać kilka sposobów na optyczne powiększenie naszych czterech kątów:

  1. Starajmy się aranżować wnętrze w jasnych kolorach – jasna farba na ścianach, jasne tapety, kafle, podłogi, meble – to wszystko powiększy naszą przestrzeń.
  2. Lustra. Na szafie, drzwiach, ścianie. Najlepiej duże formaty w miejscach sprzyjających aranżacji mieszkania.
  3. Fototapety. Zwłaszcza te, na których zastosowano efekt głębi – może to być jakaś abstrakcja lub pejzaż – ważne, aby pasowała do wystroju wnętrza.
  4. Meble. Najlepiej o jednolitych kolorach, które są dodatkiem lub kontrastem do jasnego wnętrza. Aranżując meble wykorzystujmy każdą wnękę – meble na wymiar, szafy wnękowe, łóżka chowane w ścianie.
  5. Aranżując łazienkę dobierajmy wyposażenie (pralka, umywalka, miska ustępowa, kabina prysznicowa)
    o małych gabarytach.
  6. Ladna kawalerka, Oświetlenie i zalet.Oświetlenie. Pamiętajmy, że to bardzo ważna sprawa. Raczej zrezygnujmy z wielkich żyrandoli i lamp sufitowych. Stosujmy oświetlenie punktowe, ścienne, podwieszone lub w postaci lamp stojących – doda to klimatu a wnętrze poprzez dobre naświetlenie będzie optycznie wydawało się większe.

Pamiętajmy, że to jak będzie wyglądało wnętrze naszej kawalerki zależy od naszej inwencji twórczej, wyobraźni
i pomysłowości oraz tych kilku prostych, lecz ważnych podpowiedzi jakie dla Państwa zamieściliśmy powyżej.

Zalety kawalerek - podsumowanie

Ceny kawalerek Wrocław 2013

Kawalerka to po prostu bardzo małe mieszkanie, w zasadzie jest to jeden wielofunkcyjny pokój, który służy, jako kuchnia, pomieszczenie gościnne, sypialnia, biuro, siłownia i co tylko chcemy. Oznacza to, że ktokolwiek mieszka w takim mini „apartamencie” dosłownie wszystkie codzienne czynności oprócz toalety i kąpieli, wykonuje w tym samym miejscu.

Z reguły kawalerki są dużo mniejsze od tradycyjnych mieszkań i apartamentów a mimo to posiadają mniej więcej te same cechy i zapewniają podobny komfort. Oczywiście ze względu metrażu nie nadają się raczej dla rodzin z dziećmi. Natomiast bardzo dobrze będą się w nich czuć studenci i osoby zaczynające życie na własny rachunek.

Kawalerka we WrocławiuJak już wcześniej zostało wspomniane kawalerki dostarczają wystarczająco dużo miejsca, aby można w nich wykonywać wszystkie codzienne czynności domowe, więcej osób może sobie na nie pozwolić, co sprawia, że bardzo częsta są automatycznym wyborem dla singielek i singli, którzy szukają stosunkowo taniej kwatery.

Kolejnym atutem kawalerki jest wysokość rachunków i czynszu w porównaniu do innych zdecydowanie większych 2, 3 lub 4 pokojowych nieruchomości we Wrocławiu. Dla tych, którzy nie lubią sprzątać wybór małego lokum wydaję się mądrą i sprytną decyzją. Na małej powierzchni zmieści się mniej mebli a ogarnięcie bałaganu nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Jeśli nie stać cię na kupno to wynajem może okazać się lepszym rozwiązaniem. Ceny kawalerek do wynajęcia we Wrocławiu nie są aż tak wysokie. Jeśli zrobi się dobre rozpoznanie miejsc gdzie codziennie publikowane są ogłoszenia mieszkań na pewno znajdzie się wiele ofert najmu w cenie zbliżonej do 900zł za miesiąc – oczywiście plus rachunki.

Kawalerki, szczególnie te położone w samym centrum Wrocławia i dookoła rynku, są dobrą opcją na biznes. Jeśli jest się dobrym negocjatorem kawalerkę można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie i szybko ją wynająć. Można też przeprowadzić mały remont i sprzedać ją za dużo więcej.

Ile kosztuje kawalerka?

Niestety kawalerki należą do najdroższych mieszkań w przeliczeniu na 1m2. Średnia cena za jeden metr kwadrantowy kawalerki wynosi około 6000zł. Czasami można jednak znaleźć okazję. Co prawda wymaga to dużego nakładu czasu, no ale cel uświęca środki. Mimo wysokiej ceny za metr, z racji małego metrażu, kawalerki należą do najtańszych mieszkań i można je nabyć już za około 120 000zł. Kawalerki wystawiane na sprzedaż są przeważnie w dobrym stanie. Z reguły są po remoncie. Wynika to głównie z tego że im mniejsze mieszkanie tym mnie przy nim pracy. Osobami chcącymi wynająć bądź kupić kawalerkę są studenci.

Czytaj również:

  1. Kawalerka do wynajęcia Wrocław