| Regulamin | Kontakt |

Rynek wtórny mieszkania WrocławRynek wtórny mieszkania Wrocław

Rynek nieruchomości dzieli się na mieszkania deweloperskie (nowe w których jeszcze nikt nie mieszkał) i używane. Dla osób które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego mieszkania rynek wtórny jest jedną z lepszych alternatyw.

Obecnie mieszkania we Wrocławiu na rynku wtórnym to jakieś 90% wszystkich oferowanych lokali.

W celu kupna lub sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym najlepiej jest skorzystać z usług jednego ze znanych biur nieruchomości we Wrocławiu. Oczywiście każdy właściciel ma prawo do zbycia swojej własności na własną rękę. Prywatne ogłoszenia przyciągają większą liczbę zainteresowanych, zarówno kupców szukających mieszkań bezpośrednio jaki i pośredników oferujących swoje usługi.


Zakup mieszkania na rynku wtórnym

Zakup mieszkania na rynku wtórnym we WrocławiuKiedy trzeba  podjąć decyzję dotyczącą zakupu mieszkania, należy rozpatrzyć wiele kwestii. Zdajemy sobie sprawę, ze kupowanie mieszkania nie jest procesem ani łatwym ani też prostym. Taki zakup jest przeważnie życiową  sprawą, ponieważ należy się dokładnie zastanowić nad wyborem mieszkania, wielkością, położeniem - czy powinno to być mieszkanie w kamienicy czy też w bloku?

Podstawową kwestią będzie także podjęcie decyzji czy będzie to mieszkanie zakupione na rynku wtórnym czy pierwotnym? W ostatnim okresie daje się zaobserwować dość istotne spadki wartości na obu rynkach. Z tego powodu wiele osób zaczyna poszukiwać różnych ofert dotyczących sprzedaży zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym.

Kupno mieszkania na rynku wtórnym cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Można to uzasadnić coraz większą ilością stosunkowo nowych mieszkań na rynku wtórnym. Kupujący ma możliwość  zakupu mieszkania zarówno zbudowanego według starszej technologii  jak i całkiem nowego zaledwie kilkuletniego, które może naocznie zobaczyć - widzi co kupuje.

W zależności od tego jaki jest standard mieszkania na sprzedaż, po wykonaniu niezbędnego remontu  czy odświeżenia,  można się do niego w krótkim terminie wprowadzić. Jest to istotną zaletą zakupu w porównaniu z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym, gdzie niejednokrotnie od wpłacenia określonej kwoty pieniędzy do momentu  wprowadzenia się do lokalu upływa długi  okres czasu, czasami nawet  kilkanaście miesięcy. Stwarza to sytuację dość trudną dla kupującego, ponieważ musi jednocześnie spłacać zaciągnięty kredyt i jednocześnie opłacać czynsz za nowe mieszkanie.

Nie ma oczywiście specjalnej recepty na to  jakie mieszkanie zakupić i musi to być indywidualna decyzja kupującego.

Analiza środków finansowych na zakup mieszkania na rynku wtórnymAnaliza środków finansowych

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu należy także dokonać dokładnej analizy środków finansowych, możliwości zaciągnięcia kredytu, które będą niezbędne do dokonania zakupu i będą miały istotny wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji.

Dogłębna analiza  sprawy zakupu lokalu na początkowym etapie pozwoli na znaczne zaoszczędzenie czasu poprzez eliminację np. zbyt drogich ofert i skupieniu się na ofertach, które zaspokoją wymagania kupującego a jednocześnie kupujący będzie je mógł udźwignąć finansowo.

Jeżeli kupujący  stwierdzi, że mamy możliwości zaciągnięcia kredytu lub dysponujemy także gotówką, może przystąpić do wyszukania odpowiedniego mieszkania na rynku wtórnym.

Prywatne oferty mieszkań na rynku wtórnym we Wrocławiu

W związku z dość dużą ilością bezpośrednich i prywatnych ofert mieszkań na rynku wtórnym we Wrocławiu, można je rozpatrzyć spokojnie i nie trzeba się spieszyć z podejmowaniem decyzji. Jeżeli jakieś mieszkanie zwróci uwagę nabywcy, powinien dokładnie je sprawdzić, dokonać oceny jego stanu technicznego, położenia przestrzennego najbliższej okolicy. Wskazane jest pozyskanie informacji  od zarządcy nieruchomości co do kondycji budynku, planowanych remontów, wysokości czynszu itd. Dokonując zakupu na rynku wtórnym, nabywca może  łatwiej dokonać oceny stanu prawnego nabywanej nieruchomości. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, nie zaszkodzi zapoznać się z zapisami w księdze wieczystej. Upewnić się czy mieszkanie nie jest zadłużone,  czy sprzedający widnieje jako właściciel i czy nie ma innych współwłaścicieli.

Jeżeli wykonana analiza wielkości posiadanych środków finansowych oraz możliwości finansowania kredytem zostanie ustalona, kupujący może przystąpić do szukania i wyboru ofert. Może to zrobić samodzielnie, jednakże nie są to sprawy proste, dlatego też może wesprzeć swoje działania fachowością dobrego pośrednika nieruchomości. Zwiększy to wprawdzie koszty związane z jego prowizją, ale zyska na poczuciu pewności, że nie popełni jakiegoś istotnego błędu.

Rynek wtórny domy

Rynek wtórny domyPo wyborze ofert należy dokonać oglądu wytypowanych mieszkań. Najlepiej jest umówić się na oględziny gdy jest naturalne światło dzienne, szybciej można zauważyć ewentualne usterki lub nieprawidłowości dotyczące mieszkania czy też budynku. Nie zaszkodzi dokonać dodatkowej obserwacji, ponieważ stres związany z zakupem może przyczynić się do przeoczenia ważnych spraw. Dokonując oglądu wskazane jest zadawanie  różnych pytań dotyczących nabywanej nieruchomości, które  pozwolą na wyjaśnienie pojawiających się  wątpliwości. Należy także przeanalizować, czy oferowana cena mieszkania jest adekwatna do standardu oferowanego lokalu, jego wielkości i położenia. Należy spróbować dokonać negocjacji kwoty ostatecznej.

Po podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie zakupu wybranego mieszkania czy domu na rynku wtórnym we Wrocławiu, należy przystąpić do finalizacji formalnej związanej z zakupem. Ponieważ  kupujący nie zawsze zna się na procedurze formalno-prawnej i może mieć problemy z właściwą interpretacją przedstawionych dokumentów dotyczących zakupu  nieruchomości, wskazane jest powierzenie tych czynności prawnikowi lub doświadczonej agencji nieruchomości. Należy zaakcentować, że przeniesienie własności mieszkania musi mieć formę aktu notarialnego.