| Regulamin | Kontakt |

Nieruchomości Wrocław

Profesjonalna agencja nieruchomości Wrocław

Agencja nieruchomości Wrocław

Dla osób chcących otworzyć jednoosobową lub małą rodzinną działalność gospodarczą  mamy dobrą wiadomość. W Polsce możliwe jest jeszcze zaistnienie na rynku małych prywatnych firm i są one w stanie skutecznie konkurować z korporacjami, których w porównaniu do USA czy UK nie ma jeszcze tak wiele. Wszystkich tych którzy zamierzają stać się prawdziwym przedsiębiorcom zachęcamy to przeczytania kilku uwag odnośnie badania lokalnego rynku, wyboru rodzaju działalności i dobrania idealnej lokalizacji na siedzibę naszej agencji.


Zamieść darmową ofertę!
Publikowanie ogłoszeńJako jedna z nielicznych agencji nieruchomości umożliwiamy naszym czytelnikom darmowe publikowanie ogłoszeń. Zamieść swoją ofertę już dziś w kilka minut! Szybko i skutecznie przedstaw swój lokal setkom odwiedzających nasze portale - Darmowe ogłoszenia.

Jak założyć agencję nieruchomości?


Wybór radzaju działalności do prowadzenia agencji nieruchomości.

Wybór rodzaju działalności

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić otwierając własną firmę, a konkretnie agencję pośrednictwa i obrotu nieruchomościami, jest wybranie rodzaju działalności jaką chcemy prowadzić.  

Dla osób chcących prowadzić jedno-osobową działalność oczywiście najkorzystniejszym wyborem będzie – Indywidualna działalność gospodarcza. 

Natomiast osoby dysponujące  większym kapitałem, zamierzające mieć wspólnika lub zatrudnić kilku pracowników powinny zastanowić się nad wyborem między spółką komandytową a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

Oczywiście dla tych którzy mogą sobie na to pozwolić spółka akcyjna byłaby najlepszym wyborem jako że sama nazwa wzbudza uznanie i daje poczucie bezpieczeństwa.  Wydaja się bardziej wiarygodna, rzetelna i atrakcyjna dla klienta.

W roku 2012 większość założycieli nowych agencji nieruchomości we Wrocławiu zdecydowało się na spółkę komandytową jako typ działalność. Wynika to głównie z faktu pojedynczego opodatkowania wynoszącego jedynie 19%. Dodatkowo w razie nie powodzenia komandytariusz odpowiada wyrządzone szkody tylko do wysokości wniesionego wkładu.

Aby stać się przedsiębiorcom należy też być osobą fizyczną lub prawną, posiadać licencję zawodową i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone z racji wykowanego zawodu.

 

Konkurencja na rynku angencji nieruchomości

Konkurencja na rynku agencji nieruchomości

Niestety na wrocławskim rynku jak i w całej Polsce od niedawna obserwujemy nowy trend. Znane banki z dobrze rozwinięta siecią oddziałów na terenie całego kraju zaczynają brać przykład ze swoich zachodnich sąsiadów i otwierają własne agencje nieruchomości.

Jest więc duże prawdopodobieństwo z którym trzeba się liczyć, że rynek pośrednictwa jaki zarządzania lokalami mieszkalnymi i komercyjnymi zostanie za jakiś czas całkowicie zdominowany przez duże podmioty i zakładanie malej firmy może okazać się spóźnionym przedsięwzięciem.

Liczba zarejestrowanych agencji nieruchomości we Wrocławiu we Wrześniu 2012 to ponad 120 jednostek. Wykazuje ona trend rosnący. Z roku na rok studia podyplomowe związane z nieruchomościami cieszą się większym zainteresowaniem. Absolwentów więc przybywa.

Pozostaje jeszcze kwestia deregulacji. Zniesienie licencji zawodowych zaplanowane zostało na 1 styczeń 2014. Na jakiej zasadzie nowe przepisy zaczną obowiązywać, kogo i czego dokładnie mają one dotyczyć dowiemy się już wkrótce.

Gdzie i jak znaleźć dobrą lokalizację?

Wybór lokalizacji do otwarcia agencji nieruchomości.Wybór miejsca na otworzenie własnej agencji nieruchomości nie jest wcale łatwy. Jest szereg czasochłonnych czynności które należy wykonać. Nie chcemy przecież otwierać firmy w miejscu gdzie konkurencja jest bardzo duża, liczba dostępnych lokali bardzo mała, lub okolica jest nieatrakcyjna i  wręcz zniechęca klientów do kupna mieszkania.  

Zalecane jest więc przeprowadzenie dokładnej analizy rynku lokalnego. Wybór miejsca naszej agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami we Wrocławiu zależy od naszego apetytu gdzie chcemy działać.

Jeśli planujemy działać na większym terenie, posiadać kilka oddziałów w różnych dzielnicach bądź w różnych miejscowościach to centrum miasta wydaje się najlepszą lokalizacją dla głównej siedziby. Najlepiej gdyby był to parter z witryną.

Ważne atuty

Dodatkowymi atutami  są: wejście z chodnika, miejsce na duży szyld reklamowy, Atutymiejsce o dużym natężeniu ruchu pieszych, blisko komunikacji miejskiej, przynajmniej dwa miejsca parkingowe dla klientów.

Jedyną przeszkodą jest tutaj cena jaką trzeba zapłacić za taki lokal. Ciężko jest bowiem konkurować nowo otwartej firmie z bankami, złotnikami i sieciowymi domami handlowymi dysponującymi nieograniczonym kapitałem.

Natomiast jeśli chcemy się zająć dużym ośrodkiem miejskim, jakim jest np. osiedle to należy lokować się w miejscu naszej działalności, tak aby dotarcie do klienta nie zajmowało dużo czasu a na prezentacje mieszkania można by było zabrać nawet przypadkowych zainteresowanych którzy wstąpili do naszej agencji dzięki ogłoszeniom z gabloty na wystawie.

Dobrze by było gdyby nasza firma była ulokowana blisko lub nawet w samym centrum handlowym, na głównej drodze do kościoła, szkoły, szpitala, dużego sklepu itd. 

Należy zdobyć wiarygodne informacje o nieruchomości.

Rzetelność i wiarygodność informacji

Jeśli chodzi dane nieruchomości pośrednik nie powinien zdawać się na informacje pozyskane z drugiej reki.  Załóżmy ze powiedziano nam ze dany lokal ma powierzchnie 70 m2. Jeśli po dokonaniu transakcji okaże się ze jest on mniejszy o 4 metry to może być to podstawą to unieważnienia umowy lub negocjacji ceny nieruchomości.  

Albo załóżmy że na działce którą chcemy sprzedać znajdują się drzewa. Właściciel powiedział nam że żadne z nich nie jest objęte ochroną i można je spokojnie wyciąć. Co jeśli okaże się że nie jest to prawdą i jedno z drzew okaże się np. Śliwką Mirabelką? Dodatkowo rośnie ono w miejscu gdzie nasz klient jest zainteresowany wybudowaniem domu.

Takiego drzewa nie można wyciąć. Nie wybudujemy więc nic w tym miejscu albo musimy się liczyć z wysoką karą za usunięcie drzewa objętego ochroną.