| Regulamin | Kontakt |

Domy z drewna

Zalaty drewnianych domówZalety drewnianych domów

Energooszczędność

Drewno jest naturalnym izolatorem i jest bardzo skuteczne w izolowaniu ciepła i zimna.

Oznacza to, że w porównaniu do kamiennych, betonowych i murowanych domów i kamienic są dużo bardziej energooszczędne, czyli tańsze w użytkowaniu. Drewniany domy nie są tylko dobrym izolatorem cieplnym, drewno jest również doskonałym amortyzatorem hałasu, dzięki czemu mamy nie tylko ciepły drewniany domek, ale również relaksujący i spokojny.

Ekonomiczność i wydajność

Ze względu na sposób, w jaki "drewniaki" są zbudowane oraz sposób ostrożnego planowania ich konstrukcji są one dużo prostsze do wykonania. Nie wymagają aż tak zaawansowanej technologii jak w przypadku budowy innych rodzajów lokali mieszkalnych np. mieszkania w starym budownictwie. Zdecydowanym atutem i jedną z głównych zalet tego rodzaju budynków jest fakt, że w porównaniu do budynków wykonanych z takich materiałów jak kamień czy beton można je bardzo szybko zbudować. Krótszy czas budowy sprawia, że drewniane domy są dużo tańsze. Często koszt drewnianego domu jednorodzinnego jest nawet do 40% mniejszy od tradycyjnych domków jednorodzinnych wolno-stojących. Jeśli szukamy ekonomiczności i wydajności to są to na pewno zalety domów drewnianych.

Architektonicznie wszechstronny

Projekty domów drewnianych są bardzo elastyczne. Oznacza to, że dokonywanie zmian i modyfikacji nie jest czymś niemożliwym, a wręcz przeciwnie jest bardzo łatwe. Dokonanie udoskonaleń, dopasowanie projekty do rozmiaru działki budowlanej lub zmiana rozmiaru i układu pomieszczeń w projekcie są jak najbardziej możliwe. Pozwala to na uzyskanie oryginalnego stylu domu drewnianego, stylu takiego, o jakim marzysz. Praktycznie, jeśli chodzi o zmiany, jakie można wprowadzić to nie ma żadnych ograniczeń. Od przyszłego właściciela zależy czy ma to być dom w stylu "Old fashion", standardowy, konwencjonalny, nowoczesny, bajkowy czy może mroczny.

Przyjazny dla środowiska

Drewniane domy WrocławW ostatnich latach wielki nacisk stawia się na budowę domów przyjaznych środowisku. W wielu krajach, między innymi także i w Polsce projekty ekologicznych domów z drewna są wspierane przez Rząd. Dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom wybudowanie i tak już relatywnie taniego domu z drewna staje się jeszcze tańsze.

Niski koszt budowy domu drewnianego jest tu zdecydowanie jedną z jego wielu zalet przemawiającą za wybudowaniem właśnie takiego rodzaju nieruchomości. Trzeba też podkreślić kolejną zaletę, domy drewniany wykonane są z trwałego drewna z lasów odnawialnych i wyprodukowane bez użycia paliw kopalnych.

Drewniane budynki są nie tylko przyjazne dla środowiska w odniesieniu do tego skąd pochodzą i jak są produkowane, ale również jak wpływają na środowisko, kiedy zostały już wybudowane. 

Drewniane konstrukcje aktywnie pomagają chronić środowisko poprzez pochłanianie z atmosfery i magazynowanie CO2.

Produkt naturalny

Drewno do budowania domów uprawiane jest w zgodzie z naturą w czystym powietrzu gdzie renifery, łosie, dziki i sarny, idealny wskaźnik czystego powietrza, rosną i żyją w dziczy na wolności. Drewno używane do produkcji i budowy drewnianych domów jest zarówno naturalne i organiczne. Jest to piękny, wytrzymały produkt, podarowany przez naturę.

Technologia produkcji drewnianych domów prefabrykowanych, sugeruje ich wytwarzanie z materiałów naturalnych, które, jak uważa wielu naukowców, są sposobem na życie bliżej natury, co z kolei przyczynia się do wydłużenia średniej długości życia u wielu ludzi. Materiały do ​​budowy domów z prefabrykatów, drewna, szkła czy kamienia wywodzą się z natury. Co więcej, prefabrykowane domy drewniany mają jeszcze inne zalety. Tanie domy Wrocław nie należą na pewno do domów wybudowanych z cegły czy pustaka.

Wytrzymałość

Od niepamiętnych czasów, żaden materiał nie był w stanie dorównać unikalnym cechom drewna, w tym wytrzymałości, trwałości, łatwości obróbki, naturalnej odporności cieplnej i stabilności. Domy z drewna, wybudowany zgodnie z nowoczesnymi technologiami i normami są niezawodne i trwałe. Dobrze konserwowany dom z drewna z powodzeniem może służyć trzem pokoleniom i więcej. Najstarszy dom w Europie znajduje się w Schwyz w centralnej Szwajcarii i ma 700 lat. Obecnie pełni funkcję muzeum i jest jednym ze skarbów narodowych.

Nowoczesny dom z drewna

Mobilność

Dla niektórych może być to zaskoczeniem i sprawą niespotykaną, ale trzeba podkreślić, że domy drewniane można przenosić. Większość drewnianych konstrukcji została tak zaprojektowana, że bardzo łatwo jest je nie tylko złożyć, ale i również rozmontować. Drewniane bele mogą zostać przetransportowane w nowe miejsce i na nowo zmontowane. Jest to przede wszystkim bardzo popularna praktyka w Stanach Zjednoczonych gdzie przeprowadzki są bardzo powszechne.

Zdrowe i naturalne

Drewniane domy są bardzo zdrowe dla swoich mieszkańców. Drewno nie emituje ładunków elektrostatycznych, a ściany z bali regulują wilgotność i temperaturę wewnątrz mieszkania. "Oddychanie" jest własnością drewna, która sprawia, że ​​domy z drewna są szczególnie zdrowe dla alergików. Bezsporne jest, że ciepły i naturalny kolor drewna pozytywnie wpływa na stan umysłu, łagodzi system nerwowy i stwarza przyjazne warunki do wypoczynku.

Tanie domy z drewna Wrocław

Tanie domy z drewna Wrocław

Drewniane domy były i nadal są bardzo popularne w krajach zachodnich. Ich wspaniały, światowej klasy urok, styl i jakość przyciąga obecnie coraz więcej klientów. Wzrost liczby domów z drewna we Wrocławiu nie jest może jeszcze bardzo widoczny, ale coraz więcej młodych ludzi osiedlających się pod Wrocławiem wybiera drewniane domy, jako mieszkanie swoich marzeń. Na rynku Polskim powstaje również coraz więcej firm budujących tylko i wyłącznie domy z drewna Wrocław.

Mając na względzie wszystkie zalety i korzyści, drewniane domy to wiodący i najlepszy wybór dla natury, przyjaznej człowiekowi i ładnej infrastruktury oraz rozwoju turystyki.

Tanie domy z drewna Wrocław budowane przez wrocławskie firmy budowlane są dostępne w ofercie naszego biura nieruchomości. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.