| Regulamin | Kontakt |

Firmy budowlane

Tanie, dobre, solidne firmy BudowlaneMałe i duże firmy budowlane

Mając wybraną działkę budowlaną, położoną w pięknym i spokojnym miejscu, i załatwiony kredyt hipoteczny na budowę domu nadszedł czas na znalezienie sprawdzonej, rzetelnej i profesjonalnej firmy budowlanej. Pierwsze zasadą, jaką należy się kierować jest lokalizacja firmy budowlanej. Zatrudniając lokalną firmę budowlaną będzie nam łatwiej kontaktować się z nią. Nie chodzi tu o kontakt telefoniczny a spotkania oko w oko z osobami decyzyjnymi. W razie jakichkolwiek problemów zajmie nam, co najwyżej godzinkę, aby odwiedzić znajdującą się w pobliży siedzibę firmy budowlanej i załatwić intrygujące nas sprawy. Firma z sąsiedztwa powinna również mieć więcej klientów w okolicach naszej lokalizacji. Zawsze można poprosić o kilka adresów gdzie wybudowała domy dla innych klientów i przeprowadzić szybkie dochodzenie co o firmie myślą klienci, którzy skorzystali z jej usług. Warto sprawdzić solidność wykonania, zapytać o fachowość czy poziom obsługi klienta. Dowiedzmy się czy prace budowlane zostały wykonane zgodnie z terminarzem czy może były jakieś opóźnienia i jakie były ich przyczyny. Ważną sprawą jest jak firma podchodzi do naprawy ewentualnych wad i usterek w okresie obowiązywania rękojmi.

Znalezienie doświadczonej, dobrej, godnej zaufania i jednocześnie taniej firmy budowlanej jest nie lada wyzwaniem i może pochłonąć dość dużo czasu, którego w dzisiejszych czasach nikt nie ma w nadmiarze. Dla tych, którzy są zmartwieni faktem dokonania ostatecznej decyzji I muszą w końcu zdecydować się na jakiegoś wykonawcę mamy dobrą wiadomość. Większość małych, rodzinnych firm budowlanych we Wrocławiu i nie tylko jest godna polecenia i zaufania. Właściciele takich firm to zazwyczaj znający się na swoim fachu, ciężko pracujący, uczciwi ludzie. Jednak jak to w życiu bywa i w tej profesji znajdzie się kilka czarnych owiec, które psują dobrą opinię.

Aby pomóc w wyborze solidnego i uczciwego wykonawcy przygotowaliśmy kilka prostych zasad i sugestii, którymi warto jest się kierować, aby znaleźć fachowca takiego, jakiego byśmy sobie tego życzyli.

Tanie firmy budowlane nie zawsze najlepsze

Pierwszą i najważniejszą regułą jest, aby nie wybierać firmy budowlanej tylko i wyłącznie w oparciu o cenę. Pozornie niższa cena pozwoli nam na oszczędności, ale im dalej w las tym bardziej będziemy zawiedzeni. Tanie firmy budujące domy jednorodzinne należy sprawdzić bardzo uważnie. Najlepszy jest tu kontakt z klientami firmy, których domy zostały już wybudowane i oddane do użytku. W dzisiejszych czasach wiele opinii i komentarzy odnośnie usług budowlanych świadczonych prze konkretnych wykonawców można sprawdzić nie wychodząc z domu. Wystarczy chwila poszukiwań w Internecie i na większość z naszych pytań znajdziemy odpowiedzi. Jak znaleźć i wybrać dobrą firmę budowlaną

Jak znaleźć i wybrać dobrą firmę budowlanąNigdy nie kontaktuj się tylko z jedną firmą. Poproś o wykonanie kosztorysu i przedstawienie oferty kilka firm. Weź pod uwagę zarówno małe rodzinne firmy jak i dużych deweloperów. Porównaj dokładnie, co i kto ci oferuje. Dobre firmy budowlane, którym zależy na pozyskaniu nowego klienta często oferują zniżki, przeprowadzają różnego typu promocje np. darmowy projekt domu jednorodzinnego, darmowe okna,darmowy remont pokoju, czy darmowy alarm domowy.

Jeśli masz jakiekolwiek obawy, coś zwróciło twoją uwagę i cię niepokoi nie licz na to, że w razie problemów będziesz mógł podać wybraną firmę budowlaną do sądu i wygrasz - lepiej dmuchać na zimne. Niestety bardzo często ludzie zapracowani, zmęczenie szukaniem odpowiedniego kontraktora decydują się na podpisanie umowy mimo istniejących obaw. Po prostu nie podejmuj współpracy, jeśli coś ci się nie podoba.

Dowiedz się jaką reputacje ma dana firma. Postaraj się sprawdzić czy nie jest zarejestrowana w krajowym rejestrze długów.

Zażądaj przedstawienia licencji, certyfikatów i wszelkiego rodzaj pozwoleń na wykonywanie prac budowlanych w tym – gaz, elektryka, kanalizacja wodna itd.

Warto sprawdzić czy w sądzie nie są prowadzone jakieś sprawy związane z nieuczciwą działalnością firmy.

Jak wybrać firmę budowlaną?

Nie obawiaj się zadawania pytań. Solidnie przeprowadź rozmowy kwalifikacyjne z każdą firmą budowlaną, z którą rozważasz podjęcie współpracy. Dowiedz się czy pracownicy firmy są ubezpieczeni i co takie ubezpieczenie obejmuje. Poproś u numer ubezpieczenia i numer do ubezpieczyciela abyś mógł potwierdzić wiarygodność i ważność polisy. Pamiętaj, że jeśli firma budowlana zatrudnia pracowników nielegalnie albo, jeśli nie są oni ubezpieczeni to w razie wypadku któregoś z robotników na twojej ziemi przy budowie twojego nowego domu ty możesz zostać pociągnięty to odpowiedzialności.

Upewnij się, że twój potencjalny kontraktor ma także uniwersalne ubezpieczanie. Co stanie się w przypadku wywołanego przez firmę pożaru?

Tania firma budowlana Wrocław nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Unikaj firm, które w każdym punkcie projektu domu sugerują wprowadzenie zmian na tańsze, bardziej ekonomiczne rozwiązania tylko po to aby przedstawić tańszą ofertę. Tanie innowacje i zmiany w projekcie w prawdzie obniżą cenę budowy domu, ale odbije się to, na jakości, solidności wykonania. Tanie rozwiązania są również mniej praktyczne, mogą sprawiać problemy i być uciążliwe, mniej praktyczne podczas użytkowania.

Podobnie patrz z przymrużeniem oka na firmy budowlane, które za wszelką ceną wszędzie chcą wprowadzać ulepszenia oferując jedne z najdroższych opcji. Prawdopodobnie wszystkie dodatkowe prace będą oferowane po najwyższej stawce. W przypadku oferowanych zmian poproś o różne warianty cenowe, nie tylko najtańszy i najdroższy.

Umowa z firmą budowlaną

Zanim podpiszesz umowę z wybraną firmą budowlaną poproś o kopię umowy. Przeczytaj ją uważnie kilka razy i podkreśl wszystkie zapisy z którymi się nie zgadzasz. Zazwyczaj umowy są bardzo skomplikowane. Pamiętaj im prostsza i bardziej przejrzysta umowa tym lepiej to świadczy o firmie budowlanej. Warunki zapisane w umowie mogą zostać z niej wykreślone lub przeredagowane w taki sposób aby chroniły interesy zarówno firmy jak i zleceniodawcy.

Jeśli firma budowlana odmawia negocjacji warunków a sama umowa liczy kilka kartek i w większości zabezpiecza tylko i wyłącznie interesy wykonawcy to nie należy podpisywać takiej umowy. W negocjacjach warunków umowy może pomóc wyszukanie w Internecie najczęściej stosowanych przez firmy budowlane niedozwolonych klauzul umownych, które zostały zakwestionowane prze skrzywdzonych klientów i unieważnione przez sąd. Umowy sporządzone przez duże firmy są często tak skomplikowane,że warto jest je skonsultować z prawnikiem.

Tania firma budowlana

Jak znaleźć dobrą firmę budowlaną we Wrocławiu?

Aby znaleźć uczciwą i solidną firmę budowlaną największy nacisk należy postawić na historię i referencje firmy. Szerokie portfolio to nie wszystko. Należy dokładnie sprawdzić czy podane przez kontraktora budowlanego informacje są zgodne z prawdą. Poproś o kontakty to klientów, którym wybudowano domy Wrocław kilka lat wstecz. Pamiętajmy, że potrzeba trochę czasu, aby ocenić rzetelność i solidność wykonania. Można się również dowiedzieć jak wygląda współpraca danej firmy z byłymi klientami, którzy dawno już zapłacili za swoje nieruchomości czy też jak wygląda sprawa napraw i usuwania usterek objętych gwarancją i rękojmią?

Nie obawiajmy się złapać za telefon i wykorzystać podane kontakty. Ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, zwłaszcza, kiedy są niezadowoleni można liczyć na ich 100% szczerość. Warto też przekonać się na własne oczy jak wyglądają domy wybudowane przez naszą firmę budowlaną. Do kontaktów i referencji podanych przez firmę należ podejść ostrożnie. Mogą one być przecież ustawione i opłacone, zwłaszcza, jeśli nie dostajemy żadnych adresów tylko numery telefonów. Uczciwa firma budowlana nie powinna mieć nic do ukrycia i powinna dać nam tyle referencji ile tylko będziemy chcieli.

Kolejnym sposobem na znalezienie taniej i dobrej firmy do budowy domu jest wizyta w hurtowni z materiałami budowlanymi. Sprzedawcy czy właściciele hurtowni mają do czynienia z wieloma firmami. Na podstawie własnych kontaktów z zaopatrującymi się w ich hurtowni firmami na pewno będą mogli coś nam powiedzieć i doradzić.

W okolicy gdzie kupiłeś działkę budowlaną na pewno są już jakieś wybudowane domy. Ich właściciele to twoi przyszli sąsiedzi. Udaj się do kilku z nich, przedstaw się i wykorzystaj okazję. Zapytaj, z usług której firmy budowlanej korzystali i czy są zadowoleni. Poproś o namiary na firmę, jeśli ją polecają.

Wybierz firmę, która wydaje się zainteresowana, wykazuję się dużą wiedzą fachową, wie, co jest w modzie i na topie oraz chce uczciwie ci pomóc.

Użyj zdrowego rozsądku i wybierz nie firmę a ludzi, z którymi chciałbyś pracować. Oceń jak do tej pory jesteś traktowany, w jaki sposób przebiegają rozmowy, czy czujesz się w nich komfortowo, swobodnie i nic nie jest ci narzucane. Oceń ile pracy w przygotowanie oferty włożyła dana firma, czy zrobiła to za darmo?

I ostania rada na sam koniec. Nigdy nie śpiesz się z podejmowanie ostatecznej decyzji. Nie podpisuj żadnych umów na pierwszym spotkaniu a już na pewno nie wpłacaj żadnych zaliczek.

Firma budowlana