| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Krzyki WrocławWrocław Krzyki

Krzyki to dzielnica Wrocławia licząca około 165 tys. osób, której obszar zajmuje 54,3 km². Jest to jedna z najchętniej wybieranych dzielnic do zamieszkania, głównie z uwagi na dobrą komunikację z centrum Wrocławia, przyjazną i bezpieczną okolicę oraz łatwy wyjazd z miasta na autostradę A4. Dzielnica Krzyki to także zieleń – parki: Południowy, Skowroni, Kleciński są popularnymi miejscami spacerów, spotkań oraz zabaw. W Parku Południowym dodatkowo znajduje się restauracja "Agawa" - klimatyczne miejsce z sezonowo wystawianymi drewnianymi stołami - mieszkaniami z ogródkami wśród zieleni.

Na Krzykach we Wrocławiu znajdują się znane w całej Polsce Wrocławskie Tory Wyścigów Konnych – Partynice, które w sezonie jeździeckim przyciągają rzesze pasjonatów jeździectwa, chętnych do obstawiania gonitw a także całe rodziny z dziećmi, dla których niedzielny wypad "na koniki" staje się sympatycznym piknikiem na łonie przyrody. W dzielnicy Krzyki Wrocław znajduje się także Uniwersytet Ekonomiczny a nieopodal Stary Cmentarz Żydowski (miejsce szczególnie ważne dla historyków, jako miejsce pochówku wielu znanych osób nie tylko z Wrocławia, ale i z Europy), odrestaurowana Wieża Ciśnień z restauracją i kawiarnią wewnątrz, pięknie odrestaurowany i wyremontowany Dworzec Główny, Wrocławski Teatr Pantomimy oraz wrocławski oddział Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego.

Krzyki to też najwyższy budynek z najbardziej prestiżowymi apartamentami we Wrocławiu – 212 metrowy Sky Tower z już otwartym, najwyżej położonym w Polsce punktem widokowym na około 200-ym metrze nad ziemią, z którego rozciąga się panorama na Wrocław oraz z którego bez problemu zobaczymy górę Ślężę, a przy dobrej widoczności także Śnieżkę i Chełmiec.

W pobliżu Krzyków znajdziemy nowoczesne centrum handlowe Arkady Wrocławskie. Dzielnica Krzyki może również pochwalić się okazałymi, przedwojennymi willami, kamienicami czy pałacykami o ciekawej architekturze (np. przy ulicy Sudeckiej, Racławickiej, Kasztanowej, Powstańców Śląskich) oraz nowym budownictwem, którego przykładowe lokalizacje pokazujemy w poniższym zestawieniu.

Przykładowe Inwestycje mieszkaniowe dla dzielnicy Krzyki Wrocław 2014
Deweloper Inwestycja Lokalizacja Kiedy oddanie Powierzchnie mieszkań [m2] Ceny brutto zł/ m2
Dom Development S.A. Osiedle Oaza Zbieg ulic Nyskiej i Pięknej Etap 2 ukończony, Etap 3 – maj 2015 27,97-140,06 m2 Informacja u dewelopera
Rafin Złota Podkowa Ul. Kawalerzystów Etap III ukończony 45-86 m2 od 4800 zł/m2
Incepti Development KP Investment Sp. z o.o. Osiedle Preludium Ul. Ludwika van Bethovena Oddane do użytkowania 93,5 m2 Od 4706 zł/m2
Blockpol Przedsiębiorstwo Budowlane Przyjazny Zakątek Ul. Przyjaźni 111 Oddane do użytkowania 52-106 m2 Informacja u dewelopera
Atal S.A. Osiedle Mieszczańskie Ul. Hubska Oddane do użytkowania 58-107 m2 Od 5300 zł/m2
GP-INVESTMENTS Sp. z o.o. Centrum Południowe Ul. Gwiaździsta 36 Oddane do użytkowania 35-108 m2 Od 6126 zł/m2
LC Corp S.A. Osiedle Maestro Ul. Vivaldiego Oddane do użytkowania 46-79 m2 4774-5199 zł/m2
Apartamenty Wiśniowa Sp. z o.o. Apartamenty Wiśniowa Al. Wiśniowa Oddane do użytkowania 23-129 m2 Mieszkania od dewelopera Wrocław
Murapol S.A. Mała Toskania Ul. Buforowa III Etap – grudzień 2014 28-56 m2 Informacja u dewelopera
PD S.A. Na Życzliwej Ul. Życzliwa Grudzień 2014 38-70 m2 Informacja u dewelopera

Mieszkania Krzyki Wrocław na sprzedaż

Czym różnią się o nowoczesne mieszkania w dzielnicy Krzyki od oferowane przez wrocławskich deweloperów? Poniżej podsumowujemy niektóre z typowych cech nowych mieszkań na Krzykach.

Brak ciekawych, szczegółowych wykończeń:  Listwy i wyszukane wykończenia w mieszkaniach na Krzykach zostały wyeliminowane lub znacznie uproszczone, ustępując czystej estetyce, w której użyte materiały, scalone zostały za pomocą dobrze wykonanych, nierzucających się w oczy połączeń.

Nacisk prostokątnych form, linii poziomych i pionowych: kształty domów oparte są prostokątnej formie, lub połączonych prostokątach. Materiały są często stosowane w ściśle określonych płaszczyznach i pionowych formach, zestawionych blisko siebie poziomych elementów w celu wykreowania dramatycznych efektów i dużego kontrastu.

Niskie poziome struktury, nacisk na poziome płaszczyzny i szerokie płaskie dachy:  nowe mieszkania Krzyki zazwyczaj umiejscowione są na dobrym terenie z dużą ilością zieleni, szczególnie trzy i czteropiętrowe budynki mogą mieć kręte, złożone układy. Wiele nowych osiedli doskonale wtapia się w miejscową architekturę. Rzadko, kiedy wyraźnie kontrastują z wcześniej wybudowanymi mieszkaniami.

Mieszkania Krzyki WrocławWykorzystanie nowoczesnych materiałów i systemów: można zaobserwować stalowe kolumny w odsłoniętych układach, betonowe bloki są wykorzystywane, jako materiał wykończeniowy, betonowe chodniki są często lekko zabarwione, aby lepiej komponowały się z otoczeniem, centralne ogrzewanie zmniejsza miesięczne rachunki i zwiększ komfort mieszkańców.

Użycie tradycyjnych materiałów w nowy sposób: materiały takie jak drewno, cegła i kamienie są użyte w prostszy sposób, odzwierciedlając nowoczesną estetykę. Wykończenia z cegły i kamienia są proste, nieozdobione i użyte w prostoliniowych kompozycjach i przestrzeniach.

Nacisk na naturalność: elementy drewniane są zazwyczaj bejcowane a nie pomalowane, aby podkreślić naturalne walory drzewa. W większości przypadków elementy drewniane umieszczone na zewnątrz są również pomalowane bejcą tak, aby struktura i charakter drewna został jak najbardziej wyeksponowany.

Połączenie wnętrza z otoczeniem: Mieszkania Krzyki Wrocław w szczególności te nowe, przeznaczone na sprzedaż charakteryzują się dużą ilością dużych okien i szklanych drzwi balkonowych wprowadzających do wnętrza mieszkania mnóstwo światła. Duże okna pozwalają na podziwianie wspaniałych widoków bez wychylania się przez okno, co dodaje mieszkaniu poczucie dodatkowej przestrzeni i dramatyczny widok na naturalny krajobraz.

Mieszkania Krzyki na sprzedaż z otwartą, płynną przestrzenią: Powierzchnia mieszkaniowa nie jest definiowana przez ściany, drzwi, hol, przedpokój czy korytarz. Jadalnia, pokój gościnny i kuchnia zazwyczaj są połączone i tworzą jedną wielką przestrzeń. Większa otwarta przestrzeń wspomaga prowadzenie luźnego, relaksującego stylu życia.

Szczodre zastosowanie szkła i naturalnego światła: Okna zazwyczaj nie są tradycyjnie osadzone. Przeważnie rozciągają się od podłogi do sufitu dostarczając unikalny dramatyczne efekt, zwłaszcza, gdy mieszkanie znajduje się nie na parterze, ale na jednym z wyższych pięter. Duże okna powodują, że naturalne światło wpada głęboko do mieszkania.

Wykorzystanie słońca i cieniowanie, aby zwiększyć komfort dla mieszkańców: Zwłaszcza najnowsze domy zostały tak wyposażone, aby wykorzystać energię słoneczną do ogrzewania mieszkania zimą. Natomiast latem korzystając z położenia paneli baterii słonecznych i ich odpowiedniego ustawienia rzucany cień pozwala na utrzymanie chłodnej, przyjemnej temperatury wewnątrz nieruchomości.