| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania Wrocław

Zamiana mieszkania we Wrocławiu.Zamiana mieszkań Wrocław

W ostatnim okresie można zaobserwować że rynek obrotu mieszkaniami wraca do normy. Banki zaczynają pożyczać pieniądze na coraz to mniejszym oprocentowaniu, a ceny mieszkań stabilizują sie lub lekko spadają. Jednak ci którzy liczą na szybkie pozbycie się lokalu ciągle mają trudności aby zamienić je na gotówkę. Z tego też powodu coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów sprzedaży. Taką alternatywą na szybkie i bezpieczne pozbycie się lokalu jest zamiana mieszkania na większe, mniejsze lub zamiana domu na mieszkanie.

 

Zamienię mieszkanie Wrocław

Zamiana mieszkań.

Chciałbyś zamienić mieszkanie we Wrocławiu na lokal w innej części miasta, poza miastem lub przenieść się do innej części kraju? Mamy dla ciebie propozycję!

Zamienię dom na mieszkanie Wrocław

Duży dom zamienię!

Nie masz czasu zajmować się swoim domem? Dzieci dawno się wyprowadziły i utrzymywanie dużego domu stało się uciążliwe?
Zamień swój dom na mieszkanie!

Zalety zamiany mieszkania

Zalety wymiany mieszkań i domów.Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany, wahasz się i nie jesteś pewny czy zamiana jest dobrą opcją dla ciebie przeczytaj listę zalet zamiany mieszkania na inne.


Zamiana mieszkania na większe lub mniejsze

Właściciele mieszkań mogą po prostu przesłać nam informacje i zdjęcia mieszkania które chcieliby zamienić. Tak szybko jak dostaniemy wszystkie niezbędne informacje dane oferty ukażą się na naszych stronach. Każdy z naszych klientów który szuka odpowiedniego lokalu do zamiany otrzyma informację o nowej ofercie zamiany.

Procedury zamiany

W teorii osoby chcące zamienić mieszkanie we Wrocławiu mogą ominąć pośrednika i przeprowadzić bezpieczną i korzystną Zamienię mieszkanie we Wrocławiu i okolicach.dla dwóch stron transakcję przypadku zamiany bez pośrednika możliwe jest ominięcie rynku co wiąże się z uniknięciem płacenia prowizji agencjom,która dość często wynosi nawet 5 procent. Warto też zwrócić uwagę że strony zainteresowane zamianą mieszkania kontaktują sie bezpośrednio co zwiększa ryzyko niepowodzenia transakcji.

Pośrednicy i agencje

Na szczęście dla wszystkich tych którzy cenią sobie bezpieczeństwo i profesjonalizmy istnieje całkiem sporo firm specjalizujących się w organizowaniu zamiany mieszkań we Wrocławiu. Pośrednicy jak i agencje ogłaszają się w wielu miejscach, dysponują również listą zainteresowanych dzięki czemu, z reguły znacznie szybciej potrafią znaleźć i dopasować do siebie klientów.


Zamienię dom na mieszkanie

Nie jest tajemnicą że w czasie ekonomicznego kryzysu ludzi nie stać na zakupu nowego mieszkania zanim nie sprzedadzą swojego starego mieszkania. Stres wynikający ze spłacania jednego kredytu hipotecznego wystarczy aby skutecznie zniechęcić do przeprowadzki. Pilnie zamienię dom na mieszkanie we Wrocławiu.Jednak sprzedaż nie jest jedyną dostępną opcją. Jeśli uda się znaleźć dwie zainteresowane strony można przecież zamienić dom na mieszkanie. Pomimo że do takich transakcji zamiany domu na mieszkanie we Wrocławiu jak i w całej Polsce nie dochodzi dość często to strony internetowe trudniące się tą dziedziną są odwiedzane przez setki zainteresowanych każdego miesiąca.

W ostatnich latach na rynku pojawił się nowy trend dotyczący zamiany domu na mieszkanie zamiast jego sprzedaży. Taka opcja wydaje się idealna dla osób będących w podeszłym wieku bowiem utrzymanie dużego obiektu, dbanie o czystość i ogród wymaga nie lada kondycji. Również koszty ponoszone są bardzo często nieadekwatne to wysokości otrzymywanych emerytur przez co mało kto może pozwolić sobie na remont i opłacenie wszystkich rachunków.

Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację. Rodzina Kowalskich mieszka w pięknym, 200 metrów kwadratowych, domu od 25 lat. Cała trójka cudownych dzieci które wychowali założyła już własne rodziny i dawno wyprowadziła się z domu. Do tego wszyscy przeprowadzili się z Wrocławia do Warszawy gdzie znaleźli dobrą pracę. W dużym domu z dala od reszty rodziny rodzina Kowalskich zaczęła się czuć samotnie. Do tego sprawność fizyczna i kondycja nie pozwala już na ciężką pracę w ogrodzie i codzienne prace porządkowe. Kowalscy postanowili więc zamienić swój dom na mniejsze mieszkanie bliżej swoich bliskich. Oprócz częstszego widywania wnuków otrzymali również sporą sumę gotówki wynikającą z różnicy cen mieszkania i domu.

Biuro zamiany mieszkań.


Zalety Zamiany Mieszkania
Lp.

Wady, zalety zamiany mieszkania na większe, mniejsze lub na dom.
Najczęściej zadawane pytanie.

1. Jedną z najważniejszych zalet zamiany jest jej koszt. Unikamy bowiem wszelkiego rodzaju prowizji pod warunkiem że zdecydujemy się na zamianę bez pośrednika.
2. Czy zamiana mieszkań jest legalna? - Tak
3. Transakcja zamiany przebiega prawie tak samo jak transakcja nabycia lokalu.
4. Jeśli potrzebujesz mniejszego lokum zawsze możesz zamienić swoje mieszkanie na mniejsze lub vice versa.
5. Wartość obu mieszkań musi być oszacowana przed dokonaniem transakcji tak aby właściciel tańszego mieszkania wiedział ile musi zapłacić właścicielowi droższego lokalu.
6. Jeśli mieszkanie zostało znalezione na stronie biura nieruchomości reprezentującego właścicieli znalezionego lokalu wtedy kontrakt właścicieli mieszkania przeznaczonego na zamianę z agencją będzie wymagał zapłacenia prowizji.

Jesteśmy jedną z większych firm we Wrocławiu specjalizujących się w zamienię mieszkań i domów. Czy zamiana się opłaca? Jak przebiega transakcja zamiany ile trwa? Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym biurem.

 

Szukam mieszkania do zamiany we Wrocławiu i okolicach. Zamienię dom na mieszkanie. Oferty i ogłoszenia od osób prywatnych, bez pośredników. Anonse od agencji i firm. Zainteresowanych prosimy o kontakt!