| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania w centrum miasta

Mieszkania Centrum WrocławKupujemy mieszkanie – centrum Wrocławia czy jego obrzeża?

Decyzja kupna mieszkania jest bardzo ważna a to czy będziemy mieszkać w centrum miasta czy na przedmieściach zależy tylko od nas. Warto przeanalizować wiele czynników zanim podejmiemy decyzję nabycia mieszkania w centrum. Zagadnienie jest wielowymiarowe i musimy kierować się rozmaitymi za i przeciw aby świadomie podjąć słuszną decyzję.

Warto zacząć od pytania, kto będzie mieszkał w nowym mieszkaniu?

Single wybierają często mieszkanie w centrum z uwagi na bliskość rynku oraz związanych z nim restauracji, kawiarni, pubów czy dyskotek.

Z drugiej strony centrum to zawsze większy hałas, co nie jest dobre dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych.

Młode małżeństwa też raczej „uciekają” z centrum Wrocławia, aby stworzyć sobie gniazdko w bardziej spokojnym miejscu na przedmieściach, obrzeżach lub okolicach oddalonych nawet do 50km o miasta.

Centrum miasta Wrocław

Centrum Wrocławia jest bez cienia wątpliwości jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Miasto dosłownie pęka w szwach. Mnóstwo w nim turystów, studentów i wolnych miejsc pracy. Jeśli rozważasz przeprowadzkę w kierunku zachodnim to nie znajdziesz żadnego innego miejsca, które bardziej nadaje się do prowadzenia ekscytującego i aktywnego stylu życia, niż Wrocław.

Nie wierzysz nam! Nie musisz. Wystarczy, że raz odwiedzisz centrum miasta i zobaczysz jego wspaniałą architekturę, zabytki, wieżowce, bloki i centra handlowe. Władze miasta i deweloperzy robią wszystko, aby zaspokoić wciąż rosnące zapotrzebowanie na jakości mieszkań w centrum. Jako dodatkowy bonus Centrum Miasta szczyci się wyjątkową infrastrukturą, która przyćmiewa architekturę innych miast na Dolnym Śląsku. Po wyjściu z mieszkania w centrum Wrocławia można znaleźć doskonałe połączenia komunikacyjne łączące cię z każdym punktem w mieście i w jego okolicach. To jest właśnie to czego oczekuje się od życia w centrum! Można dosłownie wypaść z łóżka i znaleźć się w pracy.

Mieszkanie w centrum Wrocławia - zalety i wadyJeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w centrum, na pewno znajdziesz to czego szukasz. Miasto oferuje relatywnie tanie apartamenty w jednym z najwyższych wieżowców w Polsce - Sky Tower, którym jeśli nie masz lęku wysokości możesz zamieszkać nawet na 48 piętrze.

Oprócz apartamentów w centrum miasta znajduję się całe mnóstwo kawalerek, mieszkań 2 pokojowych, zarówno w nowym jak i w starym budownictwie.

Życie nocne w centrum Wrocławia trwa 24 godziny. Większość restauracji otwarta jest do późnych godzin. Dyskoteki otwarte są do ostatniego klienta, czasami wcale nie są zamykane.

Bardziej aktywni wrocławianie korzystają z wielu atrakcji oferowanych przez miasto - kino, kręgle, gokarty, kluby tańca i wiele innych.

Podczas gdy mieszkańcy przedmieść i okolic Wrocławia cieszą się z łatwego dostępu i z robienia zakupów na Wrocławskich Bielanach, w Mariono, Koronie lub w Factory to osoby, które kupiły lub wynajmują tanie mieszkanie w centrum miasta nie muszą być zazdrosne. W samym centrum znajduje się ponad 200 sklepów a nieustanie rozbudowywane nieruchomości sprawiają, że Centrum Wrocławia staje się mekką dla handlu detalicznego High Street. Z New Look, do Body Shop, La Senza, American Apparel, New Yorker, Zara i H & M każda znana marka ma ujście w "Centrum".

Jeśli chcesz tanio wynająć mieszkanie w centrum Wrocławia to ​​powinien Cię przekonać to tego, jego doskonałe zaplecze transportowe. Miasto doskonale jest połączone z wszystkich częściami Państwa Polskiego, więc w każdej chwili kiedy chcesz zrobić sobie dłuższą przerwę lub wyjechać na wakacje, to zajmie Ci mniej niż kwadrans, aby dotrzeć na lotnisko lub jeden z kilku dworców kolejowych którymi szczyci się miasto.

Dla tych, którzy czują, że kultura to dużo więcej niż tylko doskonałe piwo i zakupy, istnieje całe mnóstwo rzeczy do zobaczenia i doświadczenia i wszystko to na wyciągnięcie ręki. Jest tu wiele historycznych cmentarzy, kościołów i muzeów, które od czasu do czasu oferują darmowy wstęp.

Mieszkanie w centrum łatwiejsze do wynajęcia!

Kupno mieszkania w centrum jest dobrym i sprawdzonym pomysłem na inwestycje w nieruchomości. Co prawda ceny mieszkań w centrum są dużo droższe od cen lokali na przedmieściach jednak popyt na wynajem pokoju czy lokalu mieszkalnego w sercu miasta jest dużo większy. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć nowego najemcę i zapewnić płynność zwrotu inwestycji. Ceny najmu mieszkań w centrum są też dużo bardzie atrakcyjne dla inwestorów i sprawiają, że inwestycja zwraca się szybciej.

Nie od dzisiaj specjaliści obracający nieruchomościami należącymi do rynku wtórnego nieustannie poszukują mieszkań do remontu w centrum polskich miast. Jest to dla nich najbardziej atrakcyjny kąsek. Można więc wywnioskować, że taka forma obroty pieniądzem jest warta zachodu i będzie opłacać się każdemu.

Wrocław centrum miastaJakie są zalety i wady mieszkania w centrum?

Za i przeciw mieszkania na przedmieściach?

Podsumowując, mieszkanie w centrum Wrocławia ma sporo zalet związanych bezpośrednio z walorami oferowanymi przez miasto, ale i niesie spore wydatki, z jakimi związany jest zakup lokum lub jego najem oraz wiąże się z ustającym tylko na kilka godzin nocnych, nieodłącznym gwarem miasta lub w niektórych rejonach nawet hałasem miejskim.

Mieszkania do wynajęcia w centrum WrocławŻycie na obrzeżach to większe koszty transportu i więcej godzin spędzonych w korkach, ale i większy luksus mieszkania, związany z większą przestrzenią mieszkalną za te same pieniądze, co w centrum miasta oraz, co dla niektórych bardzo ważne, brak uporczywych hałasów związanych z ruchem pojazdów, czasem nawet cisza za oknem, bliskość otwartej, niezabudowanej przestrzeni czy terenów zielonych.

Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy mieszkaniem w ścisłym centrum a obrzeżami miasta może być kupno mieszkania w jednej z popularnych dzielnic Wrocławia (Krzyki, Fabryczna, Psie Pole) w lokalizacji dającej z jednej strony bliskość centrum, dobry dojazd do rynku oraz spokojną i przyjazną okolicę, która w pewien sposób rekompensuje brak, przez niektórych tak uwielbianego, gwaru miejskiego i wspaniałej atmosfery Wrocławskiego rynku.

Szukasz mieszkania w centrum do wynajęcia lub na sprzedaż? Współpraca z nami napawano jest warta świeczki. Dowiedz się czy opłaca się inwestować w lokale w centrum miasta? Powiemy Ci ile jest warte twoje mieszkanie, ile można na nim zarobić i czy warto jest kupić nieruchomość w centrum.