| Regulamin | Kontakt |

Mieszkania o małym metrażu

 

Mieszkania o małym metrażu we Wrocławiu - małe nieruchomości mieszkanioweMałe mieszkania Wrocław

W obliczu ciągle trwającego kryzysu na rynku nieruchomości, coraz to większą popularnością cieszą się mieszkania o małym lub bardzo małym metrażu. Deweloperzy szukają złotego środka na znalezienie produktu, który, z jednej strony będzie odpowiedzią na trudną sytuację ekonomiczną klientów oraz drogie kredyty mieszkaniowe, dostępne dla niewielkiej grupy klientów a z drugiej będzie dostępny dla ciągle powiększającej się grupy młodych ludzi szukających swoich czterech kątów, na które będą mogli sobie pozwolić, nie wydając niebotycznych kwot. Małe mieszkania powstające we Wrocławiu (metraże 12m2 - 40m2) odznaczają się dobrze rozplanowanym i funkcjonalnym wnętrzem, odpowiadającym gustom młodych ludzi, szukających pierwszego własnego lokalu mieszkalnego. Grupą docelową są zarówno single, którzy częściej decydują się na tanie kawalerki oraz młode pary nieposiadające jeszcze dzieci, a chcące cieszyć się niezależnością i planujące wspólne życie.

Jaka jest, zatem dolna granica powierzchni mieszkania i jak możemy takie mieszkanie urządzić? Przykładem jest wrocławski deweloper – firma Dolnośląskie Inwestycje S.A., oferuje 170 kawalerek w byłym Hotelu Asystenta Uniwersytetu Wrocławskiego. Budynek hotelu jest remontowany i rewitalizowany, a dodatkowo obok dawnego hotelu ma powstać nowy budynek z miniaturowymi mieszkaniami – najmniejsze powierzchnie to 12m2. Inwestor kieruje swoje oferty mieszkań głównie do studentów, osób młodych, które nie mają wystarczającej gotówki ani zdolności kredytowej na pozyskanie większego mieszkania we Wrocławiu. Cena za mikro-wnętrze wynosi około 100 tys. zł. Poniżej prezentujemy przykładowe urządzenie miniaturowego mieszkanka, w którym znalazło się miejsce na aneks kuchenny z małym zlewem oraz kuchnią dwupalnikową (wnęka za drzwiami wejściowymi), łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę i miskę ustępową oraz część sypialną oraz miejsce do pracy. Nie zaplanowano miejsca na pralkę, ponieważ w budynku ma działać pralnia.

Małe mieszkanie 

Miniaturowe mieszkania już cieszą się dużą popularnością, ponieważ (wbrew niektórym opiniom), da się w nich wygodnie i normalnie żyć. Wszakże mieszkania o tak małym metrażu największą popularnością cieszą się w krajach azjatyckich, gdzie najlepszym przykładem jest Japonia, to jednak jak pokazują badania, w Polsce mogą się one stać również popularne, głównie w dużych miastach studenckich takich jak Wrocław. Małe mieszkania, poza dużo większą dostępnością niż lokale pełnowymiarowe, są również pewną i dobrą lokatą kapitału. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo największych wrocławskich uczelni, co maksymalizuje szanse na dobry wynajem mieszkania, ochrona, monitoring, recepcja, pralnia, miejsce na rowery oraz możliwość zlecenia operatorowi zarządzania najmem i jego obsługą.

Jak mieszkać w małym mieszkaniu?

Małe mieszkanie nie musi być wcale niewygodne. Mały metraż nie oznacza również, że będzie w nim mało miejsca na przechowywanie rzeczy. Przestrzenne urządzenie takiego mieszkania jest całkowicie możliwe. Można powiedzieć, że maksymalizacja powierzchni mieszkaniowej jest obowiązkiem w szczególności, jeśli przeprowadzamy się z większego lokum. Na pewno każdy pamięta czasy studenckie, kiedy to kilka osób bez najmniejszych problemów mieszkało w kawalerce. W małych mieszkaniach łóżka mają podwójne zastosowanie. W nocy służą, jako kanapy do spania a w dzień, jako wypoczynki. Niestety jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, kiedy nie dysponuje się sypialnią.

Zalety i wady małych mieszkańZalety mieszkań o małym metrażu

Z pewnością mieszkanie w małym apartamencie jest pewnego rodzaju wyzwaniem jednak i małe nieruchomości mają swoje zalety. Podstawową sprawą jest przechowywanie niepotrzebnych rzeczy. Mając dużo miejsca do dyspozycji na ogół gromadzimy wszystko, co zużyte, przechodzone, popsute, bo szkoda nam tego wyrzucić na śmieci. Nie dysponując dużą przestrzenią stare rzeczy wyrzucane są na bieżąco, dzięki czemu łatwiej znaleźć to, czego szukamy no i oczywiście utrzymać porządek. Kolejną zaletą są mniejsze rachunki za media i czynsz. Tańszy wynajem i niższe rachunki za ogrzewanie są możliwe do osiągnięcia właśnie, jeśli mieszkamy w mały mieszkaniu. W dzisiejszych czasach z powodów ekonomicznych wielu właścicieli domów i mieszkań korzysta z opcji zamiany swojej własności na mniejszą nieruchomość w celu zmniejszenia kosztów utrzymania większej nieruchomości. Mimo że w przeciągu ostatnich kilku dekad rosła moda na coraz to większe i większe mieszkania ostatnio wiele ludzi zaczęło preferować bardzie skromny styl życia. Podobną sytuacje można zaobserwować u wrocławskich deweloperów, którzy z roku na rok budują coraz mniejsze, tanie mieszkania na sprzedaż.

Jak zmaksymalizować powierzchnię mieszkaniową?

Kilka porad jak optymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy małego lokum.

Zamieszkanie w małym mieszkaniu z całą pewnością ma kilka zalet. Jeśli szukasz małego mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu to skontaktuj sie z naszym biurem nieruchomości. Pomożemy ci znaleźć mieszkanie, jakiego szukasz.