| Regulamin | Kontakt |

Wrocław Śródmieście

Wrocław - liczba mieszkańców, powierzchnia i dzielniceWrocław - liczba mieszkańców, powierzchnia i dzielnice

Wrocław liczy około 631 tys. mieszkańców (dane GUS na 2013 rok) i  293 km2 powierzchni, co daje 4 miejsce pod względem liczby ludności oraz 5 miejsce pod względem powierzchni w Polsce. Administracyjnie podzielony jest na 5 dzielnic głównych: Psie Pole, Fabryczna, Krzyki, Śródmieście, Stare Miasto.

Wrocław to miasto, które ciągle bardzo dynamicznie się rozwija, powstają nowe osiedla oferujące interesujące lokale mieszkalne dla szerokiej rzeszy klientów. Wiele ludzi przesiedla się do Wrocławia z innych regionów kraju. Czynnikami, które znacząco wpływają na atrakcyjność Wrocławia to ciekawy rynek pracy, małe bezrobocie, duża liczba cennych i urokliwych zabytków, bogata oferta kulturalno–rozrywkowa oraz zagospodarowanie terenu z ciągle pojawiającą się nową infrastrukturą, ułatwiającą komunikację, świetna komunikacja samolotowa (na rok 2014  planowane jest rozszerzenie oferty lotów o 70 nowych kierunków docelowych) i ciągle powiększające się możliwości rozwoju nie tylko miasta ale i całego regionu.

Najczęściej do Wrocławia przesiedlają sie studenci, którzy chętnie zostają we Wrocławiu na stałe po skończeniu studiów i podjęciu pracy, młodzi ludzie w poszukiwaniu pracy oraz ciekawszego życia ale i również przesiedlają się rodziny z dziećmi. Wrocławskie dzielnice, w szczególności Śródmieście, już stały sie najchętniej wybieranymi miejscami „do zamieszkania” a pozycja Wrocławia wśród miast polskich jak i europejskich ciągle się umacnia.

Miasto jest rozpoznawalne na arenie międzynarodowej i przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy, którzy są zachwyceni atmosferą i otwartością oraz wydarzeniami kulturalno–rozrywkowo-sportowymi. Dla przykładu, w roku 2016 Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury a w roku 2017 we Wrocławiu odbędą się Igrzyska Sportów Nieolimpijskich.

Mieszkania i osiedla w Wrocław Śródmieście

Mieszkania i osiedla w Wrocław ŚródmieścieŚródmieście leży nad prawym brzegu rzeki Odry, naprzeciw Starego Miasta, z którym bezpośrednio graniczy. Od strony wschodniej Śródmieście to Wielka Wyspa, która tworzą osiedla: Sępolno, Biskupin, Zalesie, Zacisze. Od zachodu Śródmieście, położone  w widłach rzeki Odry i Starej Odry, to Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia z pięknymi mieszkaniami w kamienicach oraz osiedle Ołbin – złożone z Placu Grunwaldzkiego i Nadodrza.

Powierzchnia dzielnicy Wrocław Śródmieście liczy 16 km2 i jest zamieszkana przez około 121,5 tys. osób. Obecnie ta liczba się zmniejsza, ponieważ cała dzielnica jest pod wpływem sukcesywnej dezurbanizacji, czyli wyludniania. Bezpośrednia granica ze Starym Miastem sprawia, że Wrocław Śródmieście latem wypełnione jest turystami, a przez resztę roku studentami oraz uczniami.

Mieszkania usytuowane w dzielnicy Wrocław Śródmieście są bardzo chętnie wynajmowane przez studentów z uwagi na bliskość uczelni wyższych t/j. Politechniki Wrocławskiej, Akademii Medycznej, czy Uniwersytetu Wrocławskiego ale i również przez ludzi szukających spokoju i relaksu, który mogą znaleźć, np. na Sępolnie.

Śródmieście to również szeroko pojęta rozrywka – centrum handlowe – Pasaż Grunwaldzki, restauracje, kluby (głównie studenckie, np. Alibi) czy ZOO, w którego pobliżu znajdują się oazy wytchnienia i spokoju - Park Szczytnicki oraz Ogród Japoński a w pobliżu Pergola ze wspaniałą fontanną i odbywającym się kilka razy dziennie pokazem synchronizacji ruchu wody, dźwięku, kolorów i obrazu (pokazy multimedialne odbywają sie 1 raz dziennie w sezonie letnim), która jest obowiązkowym punktem do zobaczenia na liście najciekawszych miejsc we Wrocławiu.

Śródmieście to także wijąca się niczym wąż rzeka Odra wraz z przyległymi terenami, które są fantastycznym miejscem do biegania, jazdę na rowerze, spacery z psami, biwak lub grill na świeżym powietrzu czy wędkowanie. Nic dziwnego więc, że ceny mieszkań w dzielnicy Wrocław Śródmieście nie należą do najtańszych. Mimo to nowe oferty i ogłoszenia pod tytułem Mieszkania do Wynajęcia Wrocław Śródmieście, bezpośrednio i tanio, rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Przykładowe ceny mieszkań na sprzedaż dla Śródmieścia
Deweloper Inwestycja Lokalizacja Kiedy oddanie Powierzchnie mieszkań [m2] Ceny brutto zł/ m2
Verity Development Verity UpTown Ul.Drobnera 12-14 gotowe 32-140 m2 Informacje u dewelopera
ATC Development Śródmieście odnowa Ul.Kościuszki / Prądzyńskiego gotowe 45-50 m2 6000-6900 zł/m2
Dom Developer Botanica Residence Ul.Sienkiewicza/ Matejki I kwartał 2014 40-250 m2 Informacje u dewelopera
BRE Locum Tumskie Ogrody Al.Matejki 2 gotowe 26-99 m2 Informacje u dewelopera
JOT-BE Nieruchomości Apartamenty Piaskowa Ul.Drobnera-Rydgiera gotowe 33-118 m2 Informacje u dewelopera
I2 Development Golden House Ul.Śrutowa 15 I kwartał 2014 Informacje u dewelopera Mieszkania od dewelopera
Archicom Olimpia Port Sępolno I kwartał 2014 Informacje u dewelopera Infromacje u dewelopera

Wrocław Śródmieście mieszkania do wynajęcia i na sprzedaż tanio

Mieszkania Śródmieście do wynajęcie tanio

Ceny mieszkań do wynajęcie w Śródmieściu należą do jednych z najwyższych we Wrocławiu. Średnio wynoszą 1500zł za tanią kawalerkę, 2000 zł za mieszkanie 2 pokojowe i od 2500 zł za mieszkania powyżej 60 metrów kwadratowych i nowoczesne apartamenty z widokiem na Odrę. Oczywiście do cen powyżej należy dodać opłaty za czynsz i rachunki. Od czasu do czasu można jednak znaleźć okazję i wynająć mieszkanie bezpośrednio od właściciela bez udziału pośrednika. Takim rodzajem wynajmu są głównie zainteresowani studenci. Z drugiej strony jednak nie każdy właściciel uważa studentów za wymarzonych klientów.

W przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej brak możliwości dodania kosztu wynajęcia mieszkania do kosztów prowadzenia firmy sprawia że zainteresowanie wynajmem mieszkania w Śródmieściu bez umowy staje się coraz mniej opłacalne dla biznesmenów i freelancerów. Istnieje również ryzyko odmowy zwrotu kosztu wpłaconej kaucji.